Miarka się przebrała. Papież Franciszek ma "ukrócić działalność o. Rydzyka"

Miarka się przebrała. Papież Franciszek ma "ukrócić działalność o. Rydzyka"

Papież Franciszek jako głowa Kościoła katolickiego ma ostatnie słowo w każdej, dotyczącej go sprawie. Teraz według Polaków miarka się przebrała. Czekają, aż Ojciec Święty "ukróci działalność ojca Rydzyka".

Polakom przelała się miarka, mają dosyć patrzenia na poczynania ojca Rydzyka. Przedsiębiorczy redemptorysta ma w naszym kraju liczne grono osób, które popierają wszystko co robi, ale równie duże jest grono tych, którzy darzą go antypatią. To właśnie ci drudzy zdecydowali się odwołać do najwyższej, kościelnej instancji. Wystosowano petycję, której odbiorcą ma być papież Franciszek. Oburzeni ludzi zwracają w niej uwagę na skandaliczne zachowanie polskiego duchownego. Szczególnie boli ich sposób prowadzenia radia i telewizji przez ojca Rydzyka.

Papież Franciszek będzie interweniował?

- Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim - brzmi początek pisma.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Siostra Szpaka się wygadała. Ujawniła wstydliwy sekret gwiazdy

- Pomimo złożonych ślubów ubóstwa znalazł się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków. Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi? Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi „Katolicki głos w Twoim domu”. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Nam, podpisanym pod tą petycją, nie wydaje się to zgodne z ideami chrześcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitości - piszą dalej rozżaleni Polacy, mający nadzieję, że papież Franciszek stanie po ich stronie i ukróci działania ojca Rydzyka. Jak twierdzą podpisani pod petycją: "mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu". Myślicie, że Ojciec Święty pomoże? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawieZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Kempa wylatuje z rządu! Nieoczekiwana decyzja Morawieckiego
  2. Tusk ma plan zniszczenia PiS? Kaczyński wściekły jak nigdy
  3. Izabela Pek przerywa milczenie! Ujawnia kulisy skandalu w PiS
  4. Agata Duda szaleje z zazdrości! Małżeństwo prezydenta zrujnowane
  5. Poseł Pięta przerywa milczenie ws. seksskandalu! Mocne oświadczenie
Źródło: secure.avaaz.org
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News