Papież Franciszek rozwścieczył konserwatystów. Długo mu nie wybaczą

Papież Franciszek rozwścieczył konserwatystów. Długo mu nie wybaczą

Papież Franciszek słynie ze swoich kontrowersyjnych, często kojarzonych z liberalizmem lub lewicą wypowiedzi i zachowań. Teraz znów zszokował opinię publiczną. Konserwatywni członkowie Kościoła z pewnością długo mu nie wybaczą tego, co zrobił w ostatnich dniach.

Papież Franciszek miał w ostatnich dniach wiele szczególnie trudnych zadań, które stanęły przed nim dość niespodziewanie. Znany jest wszakże z radykalnego zwalczania pedofilii w Kościele katolickim, tymczasem już po upłynięciu 5 lat pontyfikatu wybuchła kolejna afera - tym razem w Chile. Na tę sytuację Ojciec Święty zareagował niezwykle stanowczo. Wobec księdza Fernando Karadimy, który miał molestować seksualnie grupę chłopców, toczy się obecnie postępowanie. Do Watykanu zostali także wezwani wszyscy chilijscy biskupi, którzy złożyli na ręce papieża rezygnację i czekają na jego decyzję o ich przyjęciu lub odrzuceniu.

Papież Franciszek rozwścieczył konserwatystów

Głowa Kościoła katolickiego postanowiła także spotkać się z ofiarami księdza Karadimy. Zostali oni zaproszeni do Watykanu. Jeden z nich, Juan Carlos Cruz, spędził w Stolicy Apostolskiej aż trzy dni. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że Cruz jest homoseksualistą. Mężczyzna zdradził mediom treść rozmowy z Ojcem Świętym. Słowa, które miał mu powiedzieć papież Franciszek, szokują. - Powiedział mi: "Juanie Carlosie, to, że jesteś gejem, nie ma znaczenia. Bóg kocha cię takiego, jakim jesteś. Papież również cię kocha. Ty także powinieneś kochać siebie i nie martwić się tym, co mówią ludzie" - zdradził w rozmowie z CNN Juan Carlos Cruz. Te słowa szczególnie przez konserwatywnych wyznawców katolicyzmu mogą zostać odebrane jako skandaliczne. Wiele konserwatywnych osób uważa bowiem, że żaden człowiek nie rodzi się homoseksualistą, zaś ich orientacja wynika z choroby psychicznej albo własnego wyboru.

Watykan nie potwierdza, ale i nie zaprzecza

O wypowiedź Cruza został zapytany rzecznik Ojca Świętego Greg Burke. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej nie potwierdził jednak, że papież Franciszek wypowiedział takie słowa. Równocześnie należy podkreślić, że także temu nie zaprzeczył. - Zazwyczaj nie komentujemy prywatnych rozmów papieża - uciął krótko Burke.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Jan Paweł II byłby wzruszony. Piękny gest Polaków dla papieża
  2. Rydzyk nie boi się papieża?! "Bezwzględnie zwalcza wrogów"
  3. Przełomowy układ z Watykanem. Papież Franciszek zmusił Arabów do ustępstw
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News