Bez nazwy-1
screen/youtube/TelewizjaTrwamPL
Patryk Korzec - 16 Grudnia 2018

Ujawniono wielki plan papieża Franciszka. Watykan zabiera głos

Papież Franciszek głową Kościoła katolickiego został 5 lat temu, jednak bezustannie nie przestaje zadziwiać. Jego odważne i śmiałe wypowiedzi zaskakują duchownych na całym świecie, dzięki czemu cieszy się on ogromną popularnością wśród wiernych. Teraz ujawniono jego kolejny plan, a głos zabrała Stolica Apostolska. 

Papież Franciszek przez wszystkie lata swojego urzędowania wielokrotnie zaskakiwał cały świat odważnymi słowami, które kierował zarówno do wiernych, jak i do samych duchownych na całym świecie. Zyskał tym ogromne poparcie wśród wiernych, jednocześnie jednak zdążył się już narazić bardzo wielu osobom. Znany jest z tego, że nie martwi się konsekwencjami podejmowanych działań i bardzo szybko reaguje na nowe sytuacje, co z pewnością nie podoba się często również Stolicy Apostolskiej. Teraz światło dzienne ujrzał kolejny wielki plan, który papież Franciszek już wkrótce chce wprowadzić w życie, a do sprawy natychmiast odnosi się Watykan.

Papież Franciszek ma wielki plan na 2019 rok

Jak co roku Prefektura Domu Papieskiego opublikowała kalendarz audiencji papieskich na nadchodzący rok - trzeba przyznać, że plany, jakie ma papież Franciszek są ogromne i zaskakujące. Już pod koniec stycznia głowa Kościoła katolickiego wybrać się ma do Panamy, co wiąże się oczywiście z 34. Światowymi Dniami Młodzieży. Zaledwie kilka dni później kapłan odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie, a pod koniec marca zjawi się w Maroku. Początkiem maja papież Franciszek podróżuje do Bułgarii oraz Macedonii, anulowano także audiencje ogólne oraz modlitwę "Anioł Pański", które wypadają w pierwszym tygodniu września, prawdopodobnie i wtedy duchowny będzie poza granicami Stolicy Apostolskiej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Papież FranciszekFranciszek wolałby o tym nie opowiadać. Wstydliwe tajemnice z jego przeszłościCzytaj dalej

Watykan zabiera głos w sprawie planów papieża

Głos w sprawie podróży papieża zabrał również Watykan - oficjalnie potwierdzone zostały jego wyjazdy aż do maja 2019 roku, kolejne daty (również te, w których odwołano audiencje) pozostają tajemnicą. Spekuluje się, iż możliwy jest wyjazd duchownego na kontynent afrykański - przede wszystkim brany jest pod uwagę Mozambik oraz Madagaskar, nic jednak nie jest pewne. Papież Franciszek zapowiadał także podróż do Japonii, jej termin jednak również nie jest znany. Dodatkowo dziennikarze spekulują czy Ojciec Święty zdecyduje się na odwiedzenie Chińskiej Republiki Ludowej oraz Korei Północnej. Trzeba przyznać, iż plany są ogromne, a terminarz wyjątkowo napięty - pozostaje zatem czekać na kolejne komunikaty wystosowane przez Stolicę Apostolską.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk już się nie kryje. Idzie na otwartą wojnę z Kaczyńskim
  2. Dlaczego Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki? Powody, data odejścia
  3. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Mackiewicz tuż przed śmiercią nagrał poruszający film. Trudno powstrzymać łzy
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News