Papież Franciszek podjął odważną decyzję. Arcybiskup stanowczo ukarany za pedofilię

Papież Franciszek podjął odważną decyzję. Arcybiskup stanowczo ukarany za pedofilię Źródło: Fot. Radio Maryja

Papież Franciszek słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, które wywołują szok wielu wiernych. Tym razem głowa Kościoła zdecydowała się na bardzo odważny ruch, który z pewnością zbierze wiele pochwał, nie tylko wśród tych, którzy w pełni zgadzają się z założeniami wiary.

Papież Franciszek w ostatnim czasie zakwestionował postawę Jana Pawła II, twierdząc, że miał on tuszować wykorzystywanie seksualne w jednym z zakonów. Swoimi słowami wywołał zdziwienie, jednak jeszcze większym zaskoczeniem było rzekome przekonanie duchownego, że piekło nie istnieje. Miał on potwierdzić to w prywatnej rozmowie z jednym z włoskich dziennikarzy. Pomimo braku komentarza ze strony reszty władz Watykanu, wiadomość ta wywołała ogromne zamieszanie. Najnowsza decyzja duchownego sprawiła jednak, że z pewnością zyska on wiele pochwał. Zdecydował się na wydalenie ze stanu duchownego emerytowanego arcybiskupa Waszyngtonu w związku z oskarżeniami, jakie zostały wobec niego wysunięte.

Papież Franciszek podjął ważną decyzję

W ubiegłym roku 87-letni Theodore McCarrick złożył na ręce papieża rezygnację z członkostwa w Kolegium Kardynalskim. Papież Franciszek przyjął ją i dodatkowo nakazał mu życie w pokucie i modlitwie, i rezygnację z odprawiania mszy świętej w związku z pierwszymi oskarżeniami, które się wówczas pojawiały. Po pewnym czasie plotki potwierdziły się. Okazało się, że kardynał McCarrick miał nakłaniać wiernych podczas spowiedzi do wykonywania czynności seksualnych, a także dopuszczać się pedofilii. Błyskawicznie uruchomiono proces karny, który ujawnił winę księdza, a następnie wszczęto także wewnętrzne postępowanie kościelne. Na jego mocy kilka dni temu podjęto decyzję o natychmiastowym usunięciu Amerykanina ze stanu duchownego. Od tej decyzji nie przysługuje mu odwołanie, bo decyzję w tej sprawie podjęła sama głowa Kościoła, czyli osoba, która ma głos ostateczny.

Papież Franciszek uzyskał głosy poparcia

Co ciekawe, winny miał dopuszczać się czynności seksualnych w konfesjonale nie tylko wobec nieletnich, ale również wobec dorosłych. Jako że dochodziło do tego podczas spowiedzi, sprawa ma wyjątkowy charakter i z pewnością czekają go kolejne konsekwencje prawne.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Póki co nie pojawiły się kolejne wiadomości w tej sprawie. Wiemy, że decyzja papieża jest ostateczna i nie może ulec ona zmianie, dlatego doświadczony ksiądz został wydalony ze stanu duchownego bez możliwości odwołania u jakiejkolwiek instancji. Nie wiadomo natomiast, jakie konsekwencje karne są przewidywane wobec winnego. Decyzja papieża była w tym przypadku bardzo ostra i podjęta szybko, co z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Przeciwnicy działalności Kościoła często zarzucają mu brak jakichkolwiek akcji skierowanym przeciwko pedofilii, jednak papież najprawdopodobniej chciałby skończyć z takim postrzeganiem wiary, której obecnie przewodzi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  2. Omenaa Mensah przeszła POWAŻNĄ operację! Gwiazda ukryła to przed wszystkimi
  3. Po rozwodzie Justyna Żyła dostała majątek! Wielu jej pozazdrości
  4. Biedronka rozdaje pieniądze! Do zgarnięcia nawet 100 tysięcy złotych
  5. Kraśko ma ogromne powody do zmartwień. Chodzi o jego rodzinę
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: TVP
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News