Papieżowi Franciszkowi puściły nerwy. Jak Rydzyk się z tego wytłumaczy?!

Papieżowi Franciszkowi puściły nerwy. Jak Rydzyk się z tego wytłumaczy?! Źródło: yt/TED

Papież Franciszek swoim pontyfikatem pokazuje, że skromne życie może być i szczęśliwe, i pełne wiary. Podczas wigilijnej mszy postanowił powiedzieć, co myśli o aktualnych światowych trendach. To może się nie spodobać Tadeuszowi Rydzykowi.

Papież Franciszek w wigilijny wieczór odniósł się do najważniejszych prawd, które powinny kierować wiarą katolików. W swoim kazaniu mówił o skromności i zauważył, jak konsumpcjonizm niszczy drogę do Boga. Okazuje się, że wielu z księży może się z głową Kościoła nie zgodzić. Niektórzy z nich będą musieli się wytłumaczyć ze swojego sposobu życia.

Co papież Franciszek powiedział o konsumpcjonizmie? Ojciec Rydzyk z pewnością musi zmienić swoje życie

Spotkanie z wiernymi podczas pasterki miało umocnić ich w duchu. Papież postanowił odnieść się do mijającego roku i zapewnić, że przyszły może im pomóc w drodze do Boga. Powiedział, że skromność jest najlepszym wyrazem związania z Kościołem. - Wydaje się, że dla wielu ludzi posiadanie, napełnienie się rzeczami stanowi sens życia. Nienasycona chciwość przenika ludzką historię, aż po paradoksy dnia dzisiejszego, gdy nieliczni suto ucztują, a nazbyt wielu nie ma chleba, by żyć - powiedział do zgromadzonych w świątyni wiernych. Później Franciszek zauważył, że człowiek obecnie jest chciwy i żądny, co sprawia, że nie może się odnaleźć w wierze. - W obliczu żłóbka rozumiemy, że tym, co posila życie nie są dobra, lecz miłość; nie zachłanność, ale miłosierdzie; nie obfitość, z którą trzeba się obnosić, ale prostota, której należy strzec - zwrócił uwagę kapłan. Wizja głowy Kościoła jest inna od tej, którą reprezentują niektórzy księża. Jednym z nich jest z pewnością Tadeusz Rydzyk, który swoich wiernych zachęca do licznych wpłat na rzecz działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ksiądz z Torunia w wywiadach podkreśla potrzebę finansowania jego działań przez sympatyków i wiernych. Chociaż wciąż zbiera rzeszę zaangażowanych w fundowanie swoich działań, to inne środowiska duchownych podkreślają, że jego styl jest niezgodny z nauką Kościoła.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jednym z krytyków Rydzyka został ks. Wojciech Lemański. W jednym z ostatnich wywiadów podkreślił, że redemptorysta będzie musiał zostać rozliczony ze swoich działań, i że obserwuje jego chciwość z niepokojem. Nie wiadomo jednak, czy ojciec Rydzyk będzie chciał się odnieść do słów Franciszka. Obecni na pasterce wierni zgodzili się z uwagami o konsumpcjonizmie i chciwości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przepowiednie na 2019. PRZERAŻAJĄCE! Najgorsze dopiero przed nami?
  2. Agnieszka Kaczorowska jest w ciąży! Widać brzuszek! [ZDJĘCIE]
  3. To już szczyt chamstwa i bezczelności. Ksiądz przehandlował ich grób
  4. Nie żyje znany ksiądz. Z uśmiechem przyznał, że gwałcił dzieci: "Potrzeba jak każda inna"
  5. Ksiądz Lemański MIAŻDŻY Rydzyka. Zbeształ go jak dzieciaka
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News