Papież Franciszek oddał swój pektorał. Smutny i tragiczny powód

Papież Franciszek oddał swój pektorał. Smutny i tragiczny powód Źródło: wikipedia/jeffrey_bruno/

Papież Franciszek zdecydował się na niezwykle poważny krok. Duchowny z uwagi na ostatnie wydarzenia postanowił oddać swój pektorał. Powód do tego miał niezwykle wyjątkowy, ale i przede wszystkim tragiczny.

Papież Franciszek podjął niezwykle ważną decyzję, która zaskoczyła wszystkich wiernych. Jako głowa Kościoła po raz kolejny pokazał, że ludzie są dla niego najważniejsi i to ich dobro jest jego priorytetem. Jego gest ma zapewne ogromne znaczenie dla wszystkich, których dotknęła ostatnia tragedia i przez długi czas będzie to dla nich opoką.  

Straszliwa tragedia, którą żyje cały świat 

W ostatnim czasie, cały świat skupił swoje oczy na brazylijskim Brumandinho, gdzie doszło do prawdziwej tragedii. Tama należąca do górniczej spółki pękła w momencie, gdy setki pracowników zgromadziło się właśnie na przerwie obiadowej. Aż 250 osób straciło życie, a mieszkańcy: ojca, męża, brata... Ciężko jest sobie wyobrazić, przez co właśnie przechodzą ci, którzy z dnia na dzień stracili najbliższą osobę.

Ksiądz Bruno Marie Duffé za namową papieża Franciszka udał się do miejsca, w którym doszło do tragedii. Przybył tam, by w imieniu swoim i głowy Kościoła złożyć najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia. Jako swego rodzaju podarunek, przywiózł mieszkańcom coś niezwykle wyjątkowego, czego zapewne się nie spodziewali.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Papież Franciszek podjął poważną decyzję 

Z uwagi na tak straszliwe wydarzenia i cierpienie jakie zapanowało w brazylijskiej miejscowości, duchowny zdecydował się oddać w ich ręce pektorał (papieski krzyż, który Franciszek zawsze ma na swojej szyi). Według informacji, krzyż ma początkowo przemieszczać się po domach ofiar, by ci mogli się do niego modlić. Następnie zostanie przekazany do archidiecezjalnej izby pamięci. Tam zostanie utworzone specjalne miejsce, które w całości będzie poświęcone tej tragedii, gdzie zawiśnie między innymi papieski pektorał. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Czy kot potrafi wyczuć RAKA? Oto jak się wtedy zachowuje, to szokujące
  2. Danuta Stenka pokazała MĘŻA! Są razem 19 lat: "Wygrałam go na loterii"
  3. Polacy już przez to cierpią. Przepowiednia Jackowskiego spełnia się na naszych oczach
  4. Lewandowska ukrywała to pod ubraniami. W końcu się wydało
  5. Niesamowite! Świat według Kiepskich mógł wyglądać zupełnie inaczej
  6. Grozi nam nie tylko powódź. W mediach się o tym nie mówi

Źródło: DEON

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News