Papież Franciszek o niebezpieczeństwie czyhającym na Katolików. Wstrząsające

Papież Franciszek o niebezpieczeństwie czyhającym na Katolików. Wstrząsające Źródło: Screen/youtube/Radio Maryja

Papież Franciszek kolejny raz powiedział coś nieprawdopodobnego i wstrząsającego. Głośno i dosadnie stwierdził, co jest największym niebezpieczeństwem czyhającym na wszystkich Katolików. Przerażające słowa.

Papież Franciszek dał się poznać jako wyjątkowo bezkompromisowa osoba, która nie patrząc na konsekwencje, głośno i szczerze mówi wszystko, co myśli. Niejednokrotnie wywoływało to oburzenie księży oraz namiestników Kościoła katolickiego na całym świecie, z drugiej jednak strony zapewniało ogromne poparcie i uwielbienie wiernych. 

Teraz po raz kolejny głowa Kościoła zdecydowała się na coś zaskakującego. Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi na placu Świętego Piotra w Watykanie postanowił głośno wyznać, co jest największym niebezpieczeństwem czyhającym na wszystkich Katolików na całym świecie. Wstrząsające słowa Ojca Świętego na pewno wprawią w osłupienie miliony ludzi. 

Papież Franciszek rozpoczął wystąpienie od analizy modlitwy "Ojcze nasz"

Publiczne przemówienia głowy Kościoła zawsze cieszą się gigantyczną popularnością. Tym razem na placu Świętego Piotra w Stolicy Apostolskiej zebrało się kilka tysięcy wiernych, a wystąpienie zaczęło się od analizy słów najpopularniejszej z modlitw, "Ojcze nasz". Chodziło konkretnie o wers "Odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom". 

- Tak jak potrzebujemy chleba, tak również potrzebujemy przebaczenia i to każdego dnia - podkreślał papież Franciszek. 

Jednocześnie zwracał uwagę na to, jak wiele zawdzięczamy wszyscy Bogu. 

- Nawet gdybyśmy byli ludźmi doskonałymi, gdybyśmy byli krystalicznymi świętymi, którzy nigdy nie odstępują od życia w dobru, to zawsze pozostajemy dziećmi, które wszystko zawdzięczają Ojcu - głosił. 

Słowa te wywoływały ogromne emocje w obliczu ostatniej fali skandali, która wstrząsnęła Kościołem katolickim, najbardziej kontrowersyjna część wystąpienia jednak dopiero miała nadejść. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dalej we wstrząsających słowach opowiedział o największym zagrożeniu dla Katolików

Dalej papież Franciszek postanowił wyznać zgromadzonym, jakie jest największe niebezpieczeństwo zagrażające Katolikom. 

- Człowiek pełen pychy „uważa, że wszystko jest na swoim miejscu”; jak ten faryzeusz w przypowieści, który w świątyni myśli, że się modli, ale w rzeczywistości przechwala się przed Bogiem: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy - podkreślił. 

Niestety pycha jest wszechobecna i coraz więcej jest we współczesnym świecie. 

- To postawa człowieka, który staje przed Bogiem, myśląc, że zawsze ma z nim uregulowane rachunki - mówił. 

Zaznaczał, że "ludzie, którzy uważają się za doskonałych, krytykujących innych, są pyszni; a nikt z nas nie jest doskonały, nikt". 

Słowa te wstrząsnęły milionami wiernych na całym świecie i jeszcze dosadniej podkreśliły błędy popełniane nie tylko przez zwykłych ludzi, ale i namiestników Kościoła. 

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za skandaliczne zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

Źródło: TVP Info

Następny artykuł