Śmierć pogrążyła Watykan w żałobie. Nie żyje nauczyciel Franciszka

Śmierć pogrążyła Watykan w żałobie. Nie żyje nauczyciel Franciszka

Papież Franciszek oraz cały Watykan pogrążyli się w żałobie. Nie żyje przyjaciel oraz przewodnik duchowy głowy Kościoła, który znacząco pomógł mu na początku owocnej posługi. Zakonnik miał 102 lata.

Jezuita Carlos Aldunate Lyon urodził się w 16 maja 1916 roku w Valparaíso. Przyszłego papieża poznał za to 44 lata później, kiedy to został jego formatorem na początku jezuickiej drogi.

Nie żyje znany duchowny Carlos Aldunate Lyon

Warto przypomnieć, że zakonnik pomógł się kształcić naprawdę wielu duchownym, współpracując jako rektor z seminarium oraz kolegiami jezuickimi. Poza tym był także egzorcystą oraz wykładowcą papieskich uniwersytetów, pisał katolickie książki. Duchowny był znany przede wszystkim w Chile, gdzie wykształcił ruch odnowy charyzmatycznej. Jego wykładom przysłuchiwał się więc nie tylko młody Jorge Mario Bergoglio, ale także zakonnicy z całego świata.

Papież Franciszek cierpi po śmierci mentora

Carlos Aldunate Lyon odszedł w wieku 102 lat. Był najstarszym jezuitą na świecie. Obecnie ta honorowa pozycja przypadła jego młodszemu bratu. Papież Franciszek oraz inni jezuici pogrążyli się w ogromnej żałobie. Wspominają obecnie, jak wiele duchowny zrobił dla ich zakonu oraz całego Kościoła. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.



ZOBACZ TAKŻE:
  1. Smutne wieści o Krawczyku. Może już nie zagrać koncertu
  2. To była największa tajemnica Marii i Lecha Kaczyńskich. Marta ujawnia prawdę
  3. W ostatniej chwili uratowali kilkadziesiąt psów! Tragiczna akcja w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News