Nowojorscy mafiozi są oburzeni zapowiedziami papieża Franciszka o nałożeniu na nich ekskomuniki. Syn jednego z jej przywódców – Giovanni Gambino – mówi wprost, że jego zdaniem papież nie wie co robi.

Mafiozi nie rozumieją, dlaczego papież daje drugą szansę księżom pedofilom, a ich chce wykluczać z Kościoła katolickiego. Zdaniem Giovanniego Gambino „tylko dzięki mafii Watykan jeszcze nie został przejęty przez ISIS”.

W ciągu 15 lat zamienią Watykan w meczet! – grzmi nowojorski mafiozo.

Mężczyzna zaznacza, że mimo iż jego organizacja nie jest święta to właśnie teraz, dzięki walce z ISIS pokazuje swoją „ludzką twarz”. Zauważa również, że w czasach kiedy legendarna już grupa przestępcza „Cosa Nostra” rządziła Sycylią, to nie było mowy, by „panoszyli się” tam jacyś imigranci.

Mafia apeluje, więc do papieża, by ten powstrzymał się od nakładania na nią ekskomuniki. Giovanni powołuje się w tej sprawie nawet na biblijne wersety.

Jezus mówił, że „nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników” – zauważa mafiozo.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również