Wielu wiernych wstrzymało oddech. Papież Franciszek otwarcie o "katastrofie", która dzieje się na naszych oczach

Wielu wiernych wstrzymało oddech. Papież Franciszek otwarcie o "katastrofie", która dzieje się na naszych oczach Źródło: .

Papież Franciszek wydaje się wygłaszać stwierdzenia, które coraz bardziej dają do myślenia. Tym razem wierni na całym świecie wstrzymali oddech, kiedy usłyszeli, że Ojciec Święty mówi o katastrofie, która dzieje się właśnie na naszych oczach. Chodzi o coś strasznego, czego nie jesteśmy do końca świadomi.

Papież Franciszek dla wielu osób jest kontrowersyjnym duchownym, inni określają go po prostu mianem "postępowego" człowieka. Z całą pewnością można stwierdzić, że Argntyńczyk nie pozostawia ludzi obojętnych na swoje działania.

Ojciec Święty zdaje się bardzo dobrze wykorzystywać liczne burze medialne wokół swojej osoby. Bardzo dobrym przykładem jest jego ostatnia wypowiedź, w której bez tzw. owijania w bawełnę, odniósł się do katastrofy, która właśnie trwa tuż obok nas.

Papież Franciszek nawołuje do wielkich zmian. Inaczej nie będzie można zatrzymać katastrofy

Papież Franciszek zwrócił uwagę na fakt, że człowiek swoją działalnością doprowadził planetę do wielkiej katastrofy. Wszystko przez to, że nie nauczyliśmy się odpowiednio rozdysponować tym, co otrzymaliśmy od matki natury.

- To model zachłanny, realizowany zbyt długo - tak krótko, acz dobitnie, opisał obecny model ekonomiczny.

Argentyńczyk dodał również, że ludzie zatracili się w pogoni za ciągłym wzrostem gospodarczym. Doprowadziło to do sytuacji, w której następne pokolenia będą miały coraz mniej zasobów i piękna tego świata do przekazywania swoim dzieciom.

- To my sami jako pierwsi jesteśmy zainteresowani w przekazywaniu takiej planety, gdzie ludzkość, która przyjdzie po nas, mogłaby zamieszkać. To dramat dla nas samych, bo odwołuje się do sensu naszej obecności na tej ziemi - powiedział Ojciec Święty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek wskazał również kilka rzeczy, które jego zdaniem są w stanie złagodzić nasz zły wpływ na planetę. Przede wszystkim, wspomniał o maksymalnym ograniczeniu wykorzystania nieodnawialnych źródeł energii.

Dodał również, że brak daleko idących zmian w konsumpcji i recyklingu sprawi, że katastrofa, której świadkami będzie już ostatnią, jakiej doświadczymy, w najgorszym możliwym znaczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miliony Polek rzucą się do Lidla z pianą na ustach. Tak luksusowego produktu ZA GROSZE nie było nigdy w historii
  2. Elżbieta Czyżewska miała u stóp całą Polskę. Zniszczył ją alkoholizm, UMARŁA samotnie w obcym kraju
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  5. Rodowicz mieszka w 100-letniej willi, która ścina z nóg
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News