Papież Franciszek rozwścieczył całą Europę! Chcą go zlinczować

Papież Franciszek rozwścieczył całą Europę! Chcą go zlinczować Źródło: fot. Youtube

Papież Franciszek znany jest z raczej liberalnego podejścia do wielu spraw. Tym razem jednak głowa Kościoła katolickiego rozwścieczyła niemal całą Europę. Wszyscy chcą go zlinczować!

Papież Franciszek poruszył kwestię przyjmowania homoseksualistów do seminariów. Pokazał jednak konserwatywną twarz, bowiem jest zdecydowanie przeciwny ich obecności w takich miejscach. Temat został poruszony podczas trzygodzinnej rozmowy z biskupami. Dziennikarze są przekonani, że jeżeli papież Franciszek zdecydował się w ogóle poruszyć tę kwestię to musi być ona ściśle związana z problemami Kościoła. Nie zmienia to jednak fakty, że postawa papieża wzbudziła wściekłość w całej Europie. Część osób bierze to za dyskryminację.

Papież Franciszek oburzył Europę

Słowa Franciszka, o tym, że jeśli istnieje wątpliwość co do orientacji jakiejś osoby, to lepiej jej do seminarium nie przyjmować, odzwierciedlają wskazania zawarte w opublikowanym w 2016 r. przez Kongregację ds. Duchowieństwa „Ratio Fundamentalis”. - Gdy idzie o osoby o tendencjach homoseksualnych, które usiłują wstąpić do seminariów lub które podczas formacji odkrywają taką sytuację, w zgodzie z własnym nauczaniem Kościół, głęboko szanując osoby, których dotyczy ten problem, nie może przyjmować do seminarium ani do święceń osób, które praktykują homoseksualizm - tak głosi "Ratio Fundamentalis". W tym samym dokumencie podkreśla się, że „akty homoseksualne są określane jako grzechy ciężkie, wewnętrznie niemoralne i sprzeczne z prawem naturalnym". Zdecydowanie nie przypomina to ustaleń nauki XXI wieku, co szczególnie boli dużą część Europy. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono ustalenia PiS o Kaczyńskim! „Zacznę od złej informacji”
  2. Agata Duda oszukała niepełnosprawnych! To nie mieści się w głowie
  3. Proboszcz z Plebanii uderza w PiS! Ma już dość
  4. Kaczyński przerywa milczenie! Mamy jego wiadomość do Polaków
  5. Rydzyk mu tego nie odpuści! Wałęsa nie zostawił na nim suchej nitki
Źródło: tvp.info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News