Benedykt XVI tłumaczy pedofilów. Te słowa rozwścieczyły wiernych

Benedykt XVI tłumaczy pedofilów. Te słowa rozwścieczyły wiernych Źródło: youtube.com/Cooperatores Veritatis

Papież Franciszek, który zwołał ostatnimi czasy konferencję dotyczącą pedofilii w Kościele, nie będzie mógł w to uwierzyć. Słowa emerytowanego Ojca Świętego - Benedykta XVI zwróciły uwagę świata na Watykan. Katolicy są oburzeni i domagają się wyjaśnień.

Papież Franciszek, który otwarcie zwalcza zbrodnie pedofilii w Kościele katolickim, nie mógł się tego spodziewać. Jego poprzednik - Benedykt XVI postanowił opowiedzieć o tym, czemu właściwie istnieje zjawisko pedofilii. To, co powiedział niemiecki duchowny, odbija się echem po całym świecie. Taka argumentacja potrafi zwalić z nóg.

Papież Franciszek musi zmierzyć się z krytyką Watykanu. Burza po słowach Benedykta

Nie da się ukryć, że pontyfikat Benedykta XVI nie podobał się wielu wierzącym, którzy zarzucali duchownemu przesadny konserwatyzm i za duże przywiązanie do kościelnej tradycji. W swoich ostatnich słowach emerytowany hierarcha niejako potwierdził swoje poglądy i przedstawił czemu, jego zdaniem, w Kościele i w życiu publicznym pojawiła się w ogóle pedofilia. Według papieża winni są temu sami wierni, którzy brali udział w rewolucji seksualnej 1968 roku, która zdaniem byłego biskupa Rzymu, doprowadziła do "moralnego zgorszenia".

- W ciągu dwudziestolecia między 1960 a 1980 r. poprzednie standardy normatywne dotyczące seksualności całkowicie upadły i narodziła się nowa normatywność, która była przedmiotem wypracowanych prób rozłamu [...] Katolicka teologia moralna doznała upadku, który uczynił Kościół bezbronnym wobec zmian w społeczeństwie [...] Pamiętam, że przyjechałem do Ratyzbony w Wielki Piątek w 1970 r. i widziałem wielkie plakaty z dwiema obejmującymi się, całkowicie nagimi osobami – stwierdził niemiecki duchowny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Atak skierowany w wiernych i środowiska LGBT

Benedykt XVI uważa, że księża są niejako ofiarami porządku świata, który narodził się po 1968 roku. Według niego to ideologia hipisowska zalegalizowała w oczach opinii publicznej pedofilię, a sami księża zaczęli przejawiać zabronione przez Kościół zachowania homoseksualne.

- Częścią fizjonomii rewolucji 1968 r. było to, że pedofilia została zdiagnozowana jako dozwolona i stosowna [...] Katolicka teologia moralna doznała upadku, który uczynił Kościół bezbronnym wobec zmian w społeczeństwie. [...] utworzyły się kluby homoseksualne, działające mniej lub bardziej otwarcie, które w znaczący sposób zmieniły klimat w nich - oznajmił papież emeryt.

  1. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  2. Legendarna polska aktorka po śmierci ukochanego z rozpaczy wyskoczyła z okna!
  3. Sensacja w TVN! Faworyt wyrzucony z "Agent Gwiazdy"
  4. Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu
  5. Dominika Tajner podjęła kontrowersyjną decyzję. Spełniły się najczarniejsze wizje Michała
  6. Aktor "M jak Miłość" bezczelnie oszukany. Teraz ma osobistą prośbę

Źródło: TVP Info

Następny artykuł