Papież Franciszek arcybiskup Głódź
Wikimedia Commons Piotr Drabik CC4.0
Konrad Karpiuk - 24 Lutego 2020

Papież Franciszek podjął natychmiastowe działania. Abp Głódź może mieć nie lada problemy

Papież Franciszek w końcu dowiedział się o kontrowersyjnej sprawie związanej z oskarżeniami wobec arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. W Polsce ma się pojawić specjalny wysłannik Watykanu.

Papież Franciszek do tej pory nie wiedział o oskarżeniach wysuwanych wobec polskiego arcybiskupa, chodź sama sprawa dotarła do Watykanu już wcześniej. Problem w tym, że zajmował się nią nuncjusz papieski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio, który jest w zażyłej relacji z abp. Głódziem. Teraz sytuacja może się zmienić, a duchowny może mieć z tego powodu problemy.

Oskarżenia wobec jednego z ważniejszych hierarchów polskiego Kościoła

Pierwsze oskarżenia wobec arcybiskupa Głódzia wysunięto w 2013 roku. Wtedy mówiono, że ze względu na poniżanie pracowników w jego archidiecezji panuje "ustrój feudalny". Sprawa nabrała tempa dopiero w październiku 2019, wtedy TVN24 zaprezentowało materiał, w którym duchowni będący ofiarami mobbingu ze strony przełożonego, zdradzili kulisy afery. Hierarcha miał nie tylko poniżać podwładnych przy użyciu wulgaryzmów, ale także wymuszać na proboszczach pieniądze w formie "podziękowania dla kurii".

[view-post id=403265]

W połowie lutego 2020 roku Polska Nuncjatura Apostolska przekazała, że trwają konsultacje w sprawie zmiany na stanowiskach w archidiecezji gdańskiej. Wierni poczuli się zignorowani przez hierarchów i w związku z tym zdecydowali się na zorganizowanie protestu w dniu 29 lutego. Dlatego też Nuncjantura poinformowała o prywatnej audiencji bez udziału mediów 2 lub 3 marca, na której ma zostać wyjaśniona sprawa abp. Głódzia. W ten sposób chcieli załagodzić konflikt z rozdrażnionymi wiernymi.

- W świetle Pani listu, jest oczywiste, że zgromadzenie zapowiedziane na 29 lutego br. zostanie przez Panią odwołane. Tego typu wydarzenia nie sprzyjają rozmowom prowadzonym w atmosferze spokoju i poszanowania - poinformowano jedną z organizatorem protestu, Justynę Zorn.

Papież Franciszek nie zamierza zostawić tej sprawy bez interwencji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

KotyPół pies - pół kot. Ludzie na całym świecie szaleją za niezwykłym szczeniakiemCzytaj dalej

Jak podaje "Wprost", w końcu papież Franciszek dowiedział się, że w sprawie arcybiskupa diecezji gdańskiej toczy się postępowanie. Dlatego też dopilnował tego, aby w Gdańsku pojawił się z jego ramienia wizytator, który zbada dokładnie sytuacje i będzie nadzorował śledztwo przeprowadzone wewnętrznie przez władze kościoła.

Dzisiaj grzeje: 1. Pobita polityk do końca walczyła o życie. Polsat podał właśnie informacje o jej śmierci
2. Wracając z toalety, usłyszał, jak dziewczyna rozmawia przez telefon. Natychmiast opuścił budynek

Aktywiści zarzucają abp. Głódziowi nie tylko mobbing wobec pracowników i machlojki finansowe. Twierdzą również, że nieodpowiednio reagował na przypadki pedofilii w kościele. Czy oskarżenia zostaną podtrzymane, przekonamy się zapewne w najbliższych tygodniach.

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Smutna wiadomość. Zmarł jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii
  3. Koroniewska pokazała za dużo, dopatrzyli się "szczegółu" w okolicach bikini. Reakcja jej męża wbija w fotel
  4. Dramat Joanny Brodzik. Zwróciła się do Polaków ze łzami w oczach
  5. Najpierw śmierć brata i szwagra, a teraz kolejny bolesny cios dla Beaty Kozidrak. Córka wyruszyła na ratunek
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Chłopiec palił 40 papierosów dzienniePamiętacie 2-latka, który palił 40 papierosów dziennie? Dzisiaj wygląda zupełnie inaczej, porażające zdjęciaCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News