Papież Franciszek w centrum skandalu. Wystawiono międzynarodowy list gończy za jego najbardziej zaufanym współpracownikiem

Papież Franciszek w centrum skandalu. Wystawiono międzynarodowy list gończy za jego najbardziej zaufanym współpracownikiem Źródło: Wikimedia Commons/Gabriel Andrés Trujillo Escobedo

Papież Franciszek przez długi czas współpracował z biskupem, za którym wysłano międzynarodowy biskup gończy. Głowa kościoła katolickiego skomentowała sprawę swojej znajomości z poszukiwanym przestępcą.

Papież Franciszek w samym centrum skandalu w kościele katolickim. Biskup Gustavo Oscar Zanchetta został oskarżony o molestowanie seksualne seminarzystów. Teraz argentyńskie służby wydały za nim list gończy.

Papież Franciszek utrzymywał kontakty z poszukiwanym biskupem

W latach 2013-2017 biskup Zanchetta zajmował się diecezją Orán w Argentynie. Po zakończeniu swojej posługi w diecezji został doradcą Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej. Rok później na jaw wyszedł skandal związany z molestowaniem seksualnym seminarzystów.

7 listopada argentyńskie służby przeprowadziły rewizję kurii, w której pracował Zanchetta. Wtedy na jaw wyszło, że biskup miał się dopuścić niezarejestrowanej sprzedaży majątku diecezji. Wtedy też podjęto ostateczną decyzję o wysłaniu międzynarodowego listu gończego.

Papież Franciszek komentuje sprawę współpracy z biskupem Zanchettą

Zapytano Papieża Franciszka o kontakty z Zanchettą. Wiadomo, że obaj duchowni byli bliskimi współpracownikami. Głowa Kościoła Katolickiego za pośrednictwem Katolickiej Agencji Informacyjnej przekazał, że gdy dowiedział się o oskarżeniach wobec biskupa Oránu "nie stał i nie przyglądał się".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Franciszek przekonuje, że wzywał Zanchettę do Watykanu na rozmowę. Podczas niej miał przekonywać go do zrezygnowania z funkcji i skierowanie się do Hiszpanii na testy psychologiczne. Oskarżony duchowny miał faktycznie udać się do Europy na leczenie. Biskup według tego, co mówi papież, nie wrócił do kraju, bo uczestniczył co miesiąc w dwudniowej terapii.

Dzisiaj grzeje: 1. W gabinecie ginekologa umieszczono ukrytą kamerę. Ofiar mogą być setki, internauci szukają sprawcy
2. Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

Według wielu informatorów ze Stolicy Apostolskiej, Zanchetta miał być "duchowym synem" kardynała Bergoglio. Ponadto papież był spowiednikiem Zanchetty. Z kolei rzecznik Watykanu, Alessandro Gisotti mówi, że do Franciszka nie dotarły wcześniej informacje o nadużyciach jego bliskiego współpracownika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe  
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News