Papież Franciszek stracił kuzyna
unsplash.com David Tomaseti
Irmina Jach - 14 Listopada 2020

Papież Franciszek w żałobie. Stracił bliską osobę, tragiczne informacje

Papież Franciszek pogrążył się w głębokiej żałobie. Hierarcha kościoła katolickiego utracił osobę, która przez niemal całe życie była mu szczególnie bliska. Światowe media obiegły tragiczne informacje na temat niespodziewanej śmierci kuzyna papieża, Oscara Perino, który zmarł z powodu powikłań spowodowanych zakażeniem koronawirusem. Niech spoczywa w spokoju.

Papież Franciszek stracił jedną z bliskich mu osób. Do dramatycznej sytuacji doszło na skutek panującej pandemii koronawirusa. Składamy kondolencje.

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"Czytaj dalej

Papież Franciszek pożegnał kuzyna

W sobotę, 14 listopada, światowe media obiegła niespodziewana wiadomość o śmierci Oscara Perino, kuzyna papieża Franciszka. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Chivasso, nieopodal Turynu na północy Włoch, w którym przebywał przez ostatni miesiąc.

- W szpitalu koło Turynu na północy Włoch zmarł w sobotę na COVID-19 kuzyn papieża Franciszka - podały włoskie media.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Z informacji opublikowanych na licznych portalach internetowych wynika, że krewny papieża zmagał się w powikłaniami związanymi z zarażeniem COVID-19. Miał 68 lat.

Od 16 października był hospitalizowany ze względu na trwającą przez kilka dni miał wysoką gorączkę. Jego stan ulegał szybkiemu pogorszenie.

Oscar Perino był kuzynem czwartego stopnia papieża Franciszka. Prababcia Perino była kuzynką babci głowy kościoła katolickiego. Obie przodkinie mieszkały w miejscowości Cabella Ligure koło Alessandrii w Piemoncie.

Półtora roku temu papież Franciszek spotkał się z krewnym podczas prywatnej audiencji w Watykanie. Mężczyzna spokrewniony z Ojcem Świętym był z zawodu handlowcem.

Wraz z żoną prowadził kwiaciarnię, którą obecnie zarządza jego córka. Pokrewieństwo Oscara Perino z papieżem odkryto w 2015 roku, kiedy zakończono badanie drzewa genealogicznego Franciszka.

Głowa kościoła katolickiego jest synem włoskich emigrantów, Mario i Reginy Bergoglio. Mama papieża urodziła się już w Buenos Aires, ale jej przodkowie spędzili życie we Włoszech.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

2. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

Czarna seria w życiu papieży nadal trwa. W lipcu były Ojciec Święty, Benedykt XVI, utracił ukochanego brata, Georga Ratzingera, który zmarł w wieku 96 lat po ciężkiej chorobie.

- Zmarł ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie - podało wóczas na Twitterze Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, powołując się na informacje z niemieckiego serwisu katolickiego kath.net.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromna tragedia w Sosnowcu. Nie żyje 13-latka, a jej młodsza koleżanka jest ranna
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Spójrz na swój tłuczek do mięsa. Ujawniamy do czego służy druga strona, niemal nikt nie znał zastosowania
  7. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet/Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News