Papieski wysłannik o filmie Sekielskich: "Dobrze, że ten dokument powstał"

Papieski wysłannik o filmie Sekielskich: "Dobrze, że ten dokument powstał" Źródło: Wikipedia/Jeffrey Bruno

Papież Franciszek przez wielu uważany jest za najbardziej postępowego biskupa Rzymu w historii. W obliczu kryzysu pedofilskiego w Kościele Katolickim wydał dokument z wytycznymi postępowania. Papieski wysłannik gościł ostatnio w Wałbrzychu na konferencji Episkopatu Polski. Wypowiedział się tam między innymi na temat filmu braci Sekielskich.

Papież Franciszek, uwielbiany przez lewicowe katolickie środowiska i znienawidzony przez te skrajnie konserwatywne, powszechnie uznawany jest za jednego z najbardziej postępowych biskupów Rzymu w historii. Hierarcha, mając świadomość problemu pedofilii w Kościele Katolickim, wydał na ten temat dokument. Papieski wysłannik został zaproszony na Konferencję Episkopatu Polski do Wałbrzycha. Wytłumaczył tam wytyczne papieża i jednocześnie wypowiedział się o głośnym filmie braci Sekielskich. 

Papież Franciszek o pedofilii w Kościele. Jego wysłannik przybył na zjazd Konferencji Episkopatu Polski 

Papież Franciszek wydał dokument motu proprio "Vos estis lux mundi", który ustanawia nowe zasady radzenia sobie z przypadkami pedofilii w Kościele. Przede wszystkim jest on źródłem wytycznych dotyczących zachowań z tym związanych i traktuje o pociąganiu biskupów do odpowiedzialności za ukrywanie duchownych, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych. 

Papieski wysłannik abp Charles Scicluna został zaproszony na Konferencję Episkopatu Polski do Wałbrzycha. Duchowny opowiedział dużo o rozporządzeniach papieża. Odniósł się również do innego dokumentu, tym razem filmowego, czyli do polskiej produkcji braci Sekielskich zatytułowanej "Tylko nie mów nikomu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wysłannik papieski o filmie braci Sekielskich

Film braci Sekielskich traktujący o przypadkach pedofilii w polskich Kościele Katolickim wywołał ogromną burzę w Polsce. Od momentu jego opublikowania temat molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych jest bardzo mocno komentowany przez opinię publiczną. Produkcja przez niektórych odebrana została jak atak na całą instytucję Kościoła. Inni dopatrywali się w nim impulsu do reform i ukarania sprawców. 

Wysłannik papieża przyznał, że udało mu się obejrzeć "Tylko nie mów nikomu" i zrobił on na arcybiskupie wrażenie.

- Film (...) zrobił na mnie ogromne, przygnębiające wrażenie. (...) Dziś rano chciałam jasno przekazać biskupom przesłanie, że dobrze, że ten dokument powstał, on jest bardzo dobrej jakości. Teraz wszystko, co zapisano w papieskim dokumencie musi zostać wprowadzone - opowiadał na Konferencji Episkopatu Polski abp Charles Scicluna.

Jednocześnie przypomniał o przesłaniu świętego Jana Pawła II dotyczącym tego, że w duchowieństwie nie ma miejsca dla osób, które krzywdzą dzieci. Wyraził w ten sposób jednoznaczny kategoryczny sprzeciw wobec ukrywania zbrodni pedofilskich w polskim Kościele. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Porażające informacje TVN! Eksplozja przerwała głuchą ciszę w polskim mieście, są ranni
  4. Polsat: 10-latka zaginęła 200 metrów od domu. Gdy policjanci znaleźli jej ciało, byli przerażeni
  5. Michał Szpak wyszedł na miasto w samych majtkach. Nie uwierzycie, jaki dodatek wybrał do swojej stylizacji (FOTO)
  6. Oficjalne: Jest oświadczenie Prezydenta ws. Kingi Dudy. Polacy zostali okłamani

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News