Papież Franciszek kontrowersje stosunki płciowe
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Joanna Szwalikowska - 10 Września 2020

Papież Franciszek stanowczo o stosunkach płciowych. Pozostali duchowni nie dowierzają, katolicy w szoku

Papież Franciszek jasno i klarownie wyjawił, jakie jest jego zdanie na temat stosunków płciowych. Słowa, które miał do przekazania, okazały się odbić szerokim echem na całym świecie. Pozostali duchowni nie są w stanie uwierzyć w to, co się wydarzyło. Zdanie głowy Kościoła Katolickiego po raz kolejny stało się szokiem dla wielu osób.

Papież Franciszek był rozmówcą Carlo Petriniego, który wydał książkę pod tytułem "TerraFutura". Jej głównym tematem jest wizja ekologii na świecie, jednak poruszane są tam również inne sprawy. Uwadze mediów nie mogły ujść słowa, jakie przekazał papież Franciszek na temat stosunków płciowych. Okazały się one zszokować wielu duchownych oraz katolików na świecie.

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Papież Franciszek w szokujących słowach na temat stosunków płciowych. Duchowni nie mogą uwierzyć

Wątek pojawił się we fragmencie poruszającym temat przyjemności. Jak uważa głowa kościoła katolickiego, stosunki płciowe są boskim darem, a ludzie nie powinni być potępiani za czerpanie z nich przyjemności, podobnie wyraził się na temat dobrego jedzenia. Niestety Kościół Katolicki oraz księża bardzo często potępiają takie podejście.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

- Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga. Nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska. Przyjemność z jedzenia ma na celu utrzymanie zdrowia poprzez jedzenie. Tak samo jako przyjemność z obcowania płciowego ma na celu upiększenie miłości i zagwarantowanie przetrwania gatunku. Obie te przyjemności pochodzą od Boga - przyznał papież Franciszek.

Przy okazji głowa kościoła katolickiego wbiła szpilkę Kościołowi. Wielu duchownych patrzy nieprzychylnym okiem na nieformalne związku oraz zupełnie nie akceptuje ich cielesnych zbliżeń, tymczasem papież ma nieco inne zdanie na ten temat, czego nie bał się jasno wyrazić.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

- To efekt błędnej interpretacji przesłania chrześcijańskiego. Kościół zawsze potępiał nieludzkie, brutalne i wulgarne przyjemności, a z drugiej strony akceptował ludzkie, proste i moralne przyjemności - przyznał papież. Jego słowa stały się szokiem dla wielu osób. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy zdanie papieża okazuje się nie być zupełnie zbieżne ze zdaniem innych duchownych kościoła katolickiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domu
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Czy wrześniowa pogoda będzie sprzyjająca dla grzybiarzy? Mamy pierwsze doniesienia z lasów, wiemy gdzie grzyby rosną najbujniej

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News