Papież Franciszek w szokujących słowach o aborcji. Wielu osobom się to nie spodoba

Papież Franciszek w szokujących słowach o aborcji. Wielu osobom się to nie spodoba Źródło: screen/youtube/

Papież Franciszek wypowiedział się ostatnio na temat aborcji. Wcześniej duchowny nie miał ku temu okazji, a jako, że jest głową kościoła, tysiące osób chciało poznać jego zdanie. Nie wykluczone, że raczej nie takich słów się spodziewali.

Papież Franciszek powiedział ostatnio kilka słów na temat aborcji, co mogło ucieszyć co po niektórych. Nie jest tajemnicą, że tysiące osób chciałoby poznać opinię najważniejszego duchownego na wiele tematów, w tym właśnie ten. Ci, którzy wyczekiwali na ten moment już od dłuższego czasu mogli być nieco rozczarowani słowami papieża, albo nawet zirytowani. 

Kontrowersyjny temat został poruszony w Watykanie 

W ostatnim czasie, duchowny był obecny na konferencji w Watykanie, w całości poświęconej aborcji. W tym przypadku chodziło o zabieg w momencie, gdy wykryta zostanie wada płodu. Wiele osób zastanawia się, co powinno zrobić w takiej sytuacji i zdania są naprawdę podzielone. Jedne kobiety podtrzymują, że zdecydowałby się na zabieg, tłumacząc to zaoszczędzeniem dziecku cierpienia w późniejszych latach. Inne zaś wyraźnie negują słowa tych pierwszych i zaznaczają, że nawet, gdy dziecko jest chore, nie powinno dochodzić do aborcji. Z uwagi na tematykę konferencji, tysiące osób wyczekiwało słów papieża chcąc poznać jego opinię, która dla wielu jest niezwykle istotna. 

- Każde dziecko jest darem, który zmienia historię rodziny i to dziecko musi zostać powitane, kochane. Trzeba się o nie troszczyć - powiedział papież Franciszek. 

Papież Franciszek o aborcji 

Niemałe poruszenie mogą wywołać dalsze słowa papieża, bowiem użył mocnego porównania. 

- Aborcja jest jak wynajęcie płatnego zabójcy. Czy jest zgodne z prawem wynajęcie płatnego zabójcy, aby rozwiązać problem? - zapytał. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Duchowny starał się przekonać, że w przypadku, gdy śmierć dziecka jest nieunikniona, nie powinniśmy przerywać jego życia i poddawać się dalszej opiece medycznej. Jego zdaniem, w taki sposób zostaniemy lepiej przygotowani na pożegnanie naszego dziecka. Niektórzy jednak uważają, że jest to wydłużanie traumatycznego przeżycia. Co więcej podkreślił również, że nawet gdy dokonamy aborcji, dziecko i tak pozostanie z nami do końca, życia. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami
  4. Urodziła pięcioro dzieci. Niestety, do domu wróciło z nią tylko jedno
  5. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje legendarny gwiazdor, odszedł nieoczekiwanie w nocy     

Źródło: tvp.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News