Kazimierz napisał do papieża. "Jestem Polakiem, katolikiem i gejem"

Kazimierz napisał do papieża. "Jestem Polakiem, katolikiem i gejem" Źródło: Facebook/Kazimierz Strzelec

Papież wkrótce otrzyma list od Polaka, który napisał do Watykanu z powodu towarzyszących mu obecnie negatywnych emocji. Kazimierz jest gejem i katolikiem. Jest także patriotą, ale w swoim kraju zupełnie nie czuje się szanowany. Wszystko, jak twierdzi, wynika z dyskryminacji Kościoła Katolickiego, który nie akceptuje społeczności mniejszości seksualnych.

Papież odpowie na list zdruzgotanego Kazimierza? Działacz LGBT napisał do papieża list, w którym uskarża się na to, w jakim kraju żyje i czego doświadcza na co dzień - a nie są to sytuacje przyjemne. Kazimierz czuje się dyskryminowany w Polsce z powodu swojej orientacji seksualnej. Największe odrzucenie odczuwa w środowisku kościelnym, choć, jak twierdzi, jest wierzącym i praktykującym katolikiem.

Papież odniesie się do listu Kazimierza?

Kazimierz jest gejem i katolikiem. Choć zestawienie tych dwóch cech zdaje się ze sobą wzajemnie wykluczać, to jednak autor listu udowadnia, że można je ze sobą łączyć. Od wielu lat Kazimierz praktykuje swoją wiarę i nie grzeszy, co oznacza, że żyje w czystości. Pomimo swojej postawy, czuje się w Kościele Katolickim dyskryminowany. Autor listu szczególnie poczuł się urażony po wypowiedzi Abp. Marka Jędraszewskiego, prof. nauk teologicznych. W tej sprawie, zdesperowany, postanowił napisać list do samego papieża Franciszka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

"Dlaczego (...) młodzi odchodzą?"

 - Piszę do Waszej Świątobliwości, bo pomimo tego, że staram się być dobrym człowiekiem, staram się unikać grzechu, nikogo nie krzywdzę, uczciwie żyję, pracuję, wierzę - to i tak jestem przez mój Kościół raniony, odrzucany, oskarżany o coś tak potwornego, jak pedofilia i inne obrzydliwości. I to zarówno przez Biskupów, jak i zwykłych księży. (...) Dlaczego odchodzą młodzi, wspaniali ludzie? Dlaczego Kościół Katolicki nie protestuje przeciwko temu, dlaczego nie zabiera głosu? Wasza Świątobliwość, dlaczego żaden biskup nie potępił tego zła: hejtu, nienawistnego, złego języka nienawiści? - czytamy w liście Kazimierza.

Wiele osób ma nadzieję, że tak na tak poruszającą treść listu, papież Franciszek, znany ze swojej troski o wszystkich wiernych, postanowi odpowiedzieć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Tańca z Gwiazdami" miała poważny wypadek drogowy! Trafiła do szpitala
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z rakiem: "Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało". Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Pies zaczepia kota i szybko dostaje nauczkę, którą zapamięta na zawsze. Nagranie bawi do łez
  4. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  5. Syn Joanny przyszedł na ślub matki. Przez pewien szczegół weselnicy zmieszali go z błotem

Źródło: TOK FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News