Wiadomo ile zarabia papież Franciszek
Zuma/Evandro Inetti/SplashNews.com/East News
Agata Jaroszewska - 9 Maja 2020

Ujawniono, ile zarabia papież Franciszek. Wierni przecierają oczy ze zdumienia, nie mieli pojęcia

Papież Franciszek przewodzi milionom chrześcijan na całym świecie, a każda jego decyzja jest komentowana przez media na całym świecie. Wierni nie mieli pojęcia, ile zarabia następca Piotra i wielu z nich przeciera oczy ze zdumienia. Trudno uwierzyć w te wiadomości, ale nie jest to pierwszy taki przypadek w Watykanie, już w czasie trwania pontyfikatu Jana Pawła II pojawiły się kontrowersje prostowane później przez gazetę "New York Times".

Papież codziennie podejmuje decyzje, na które czeka cały świat. Każde jego słowo analizowane jest przez ekspertów na całym świecie, gdyż to właśnie on wyznacza kurs dla świata w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Wierni nie mogli przypuszczać, że właśnie tak przedstawiają się zarobki Franciszka.

Mama - bolesne słowa o ojcuZalana łzami mama Kacperka wypowiedziała bolesne słowa. Chodzi o tatę chłopca, dłużej już nie mogła wytrzymaćCzytaj dalej

Papież i pieniądze to bardzo medialny związek

Papież Franciszek zasiadł na tronie Piotrowym po Benedykcie XVI, który zdecydował się zrezygnować z piastowanej funkcji. Zarobki papieży nie są tajemnicą, ale nadal wielu wiernych nie ma pojęcia na ich temat. Okazuje się, że w żadnym razie prawdą nie jest jakoby papieże otrzymywali bajońskie kwoty za wykonywaną posługę. Plotki na ten temat są dementowane, a Watykan wielokrotnie podkreślał, że papież nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia w związku z wykonywaną pracą. Największym echem w mediach odbiły się najprawdopodobniej doniesienia na temat pensji Jana Pawła II, wtedy sprostowanie wydał jeden z ważniejszych magazynów na świecie, "New York Times".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

MężczyznaZnalazł dziwny kamień. Kiedy zobaczył, co było w środku, pobladłCzytaj dalej

Wszystko opłacane jest przez Watykan, ale pensji nie otrzymuje

Watykański rzecznik Joaquín Navarro-Valls cytowany przez portal Webinusy zakończył spekulacje na temat zarobków papieża, mówiąc: „Papież nie otrzymuje i nigdy nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia", Większość wiernych, czytając te doniesienia, na pewno przecierała oczy ze zdumienia, gdyż trudno wyobrazić sobie tak odpowiedzialna pracę, która nie przynosi korzyści finansowych. Co prawda papież nie musi martwić się o koszty związane z odbywanymi podróżami czy kosztami związanymi z życiem. Wszystko jest mu zapewniane i opłacane z budżetu Watykanu. Brak jakichkolwiek zarobków wydaje się szczególnie ważny w kontekście przeszłości obecnie urzędującego papieża Franciszka.

Dzisiaj grzeje:

1. Był na miejscu znalezienia ciała Kacperka. Media nie przekazały całej prawdy

2. Smutne informacje o ojcu Kacperka. Przed tragedią nie zdążył zrobić najważniejszego

W przeszłości złożył śluby ubóstwa

Papież Franciszek jest członkiem Towarzystwa Jezusowego, co wiązało się z koniecznością złożenia przez niego ślubów ubóstwa. Także sam wybór imienia nie jest przypadkowy, gdyż święty Franciszek jest patronem ubogich. Pomimo braku stałej pensji każdy papież dysponuje sporym funduszem zwanym świętopietrzem i według danych przekazywanych przez portal Crux przelał 500 tys. dolarów na pomoc 75 tys. mieszkańców Meksyku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, na którą cierpi nawet 11 milionów Polaków. Większość z nich nawet o niej nie słyszała
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Burza w sieci. Krzysztof Rutkowski pokazał zdjęcie z poszukiwań Kacperka, jeden szczegół rozwścieczył internautów
  4. Żona Królikowskiego po pierwszy zdobyła się na tak szczere wyznanie. Ujawniła, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami po śmierci męża
  5. Niesamowite, jak skompromitowała się Edyta Górniak. Fatalna gafa, Polacy na zawsze zapamiętają jej słowa
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

Źródło: Webniusy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News