Pierwsze miasto na świecie zakazuje sprzedaży e-papierosów. Palacze mogą czuć się zagrożeni?

Pierwsze miasto na świecie zakazuje sprzedaży e-papierosów. Palacze mogą czuć się zagrożeni? Źródło: pexels/thorn-yang/

Tradycyjne papierosy zbyt śmierdzą i szkodą zdrowiu, dlatego już kilka lat temu wymyślono tak zwane e-papierosy, czyli papierosy elektryczne, które nie zawierają w sobie tytoniu, a ich dym nie jest szkodliwy. Dopiero w przeciągu dwóch ostatnich lat ich popularność sięgnęła zenitu. Jak się okazuje, nie wszystkim się to spodobało. Władze jednego miasta postanowiły wprowadzić zakaz.

Papierosy elektryczne mogą przybierać najróżniejsze kształty i kolory. Co więcej, gama olejków smakowo-zapachowych, których używamy do spalania, jest nieskończenie wielka, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie. Ponadto, z uwagi na brak tytoniu i nieszkodliwy dym, palenie w pomieszczeniu zupełnie nie szkodzi. Nic zatem dziwnego, że e-papierosy skradły serca milionów ludzi na całym świecie, od nastolatków po osoby starsze, które postanowiły zamieć zwykłe papierosy, na te o wiele przyjemniejsze. Właśnie się okazało, że kwestia nieszkodliwości nie dla wszystkich jest tak oczywista i z uwagi na bezpieczeństwo innych, to miasto jako jedyne zdecydowało się je wycofać.  

Kategoryczny zakaz na papierosy elektryczne 

W Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w San Francisco, władze miasta nie były do końca pewne, czy potocznie zwane "elektryki" nie szkodzą naszemu zdrowiu. By poznać ostateczną odpowiedź, zlecono badania, jednak te muszą trochę potrwać. By w tym czasie nie wystąpiły żadne niepożądane skutki, zadecydowano o wycofaniu e-papierosów ze sklepowych półek i kategorycznym zakazie ich sprzedaży, co ma wejść w życie już niebawem.

Jak wiadomo, zakaz będzie dotyczył jedynie sprzedaży produktu, jednak jeżeli ktoś zakupi urządzenie w innym mieście, może je palić pod warunkiem, że ukończył 21. rok życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Znana firma może zbankrutować? 

Juul Labs to znana w całych Stanach firma, zajmująca się produkcją i sprzedażą e-papierosów. Ich produkty zna niemalże każdy, a sklepowe półki wręcz uginają się od wielu wariantów, jakie oferuje marka. W związku z zakazem, siedziba mieszcząca się w San Francisco będzie musiała pozbyć się urządzeń elektrycznych, a witryny zapełnić jedynie tradycyjnymi papierosami. Firma do tej pory prosperowała naprawdę dobrze, jednak takie zmiany mogą niekorzystnie wpłynąć na utargi. 

Jeżeli badania nie wykażą niczego podejrzanego, e-papierosy znów wrócą do sprzedaży, jednak jeśli nie, Juul Labs oraz wielu innych producentów może nawet zbankrutować. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka legendarnego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  3. Koleżanki kazały 10-latce szczekać i aportować. Wszystko przez imię, które wybrali dla niej rodzice
  4. Absolutny brak wyobraźni. Kobieta jechała na hulajnodze elektrycznej i ciągnęła po ziemi krwawiącego psa. Wszystko widać na nagraniu
  5. Pasażerowie musieli być w szoku. Anna Mucha wparowała do tramwaju, ludzie śmierdzieli, więc zrobiła, co musiała
  6. Najpierw wyrzucili ją z pracy, teraz otrzymała druzgocące wyniki badań. Dramat Barbary Kurdej-Szatan   

Źródło: polsatnews 
  

Następny artykuł