W ostatnim numerze pisma Dabiq wydawanego w internecie dla członków Państwa Islamskiego, poruszono temat imigrantów, którzy zalewają europejskie kraje. Jak się okazuje, dżihadyści z ISIS są zdania, że uchodźcy popełniają ciężki grzech.

Według Dabiq, ludzie uciekający na Stary Kontynent podróżują do krajów rządzonych przez wrogów islamu, czym popełniają grzech. Zwraca się uwagę też na to, że podczas takich wypraw narażane są zdrowie i życie nie tylko dorosłych, ale także i małych dzieci – „Niestety, niektórzy Syryjczycy i Libijczycy są gotowi ryzykować życiem i duszą swoich dzieci, poświęcając wiele z nich podczas niebezpiecznej podróży do krajów wojujących krzyżowców, rządzonych przez prawa ateizmu i nieprzyzwoitość„.

Co ciekawe, według islamistów czym innym jest ucieczka z ziem pod kontrolą prezydenta el-Assada, a czym innym ewakuacja z dominium Państwa Islamskiego. O ile bycie imigrantem, który opuścił tereny znajdujące się pod kontrolą władz lub Kurdów to tylko grzech, to już według słów z Dabiq „niech będzie wiadomo, że dobrowolne opuszczenie krain islamu i udanie się do krainy niewiernych jest groźnym grzechem ciężkim„.

Ponadto treści z pisma informują islamistów o tym, że Europa to kraina rozpusty, sodomii, używek i zepsucia moralnego. Szczególną uwagę zwraca się na dzieci, o które Dabiq troszczy się najbardziej. Wskazuje się bowiem na to, że mali imigranci po ucieczce do Europy, jeśli uda im się przeżyć morderczą drogę, nie zostaną muzułmanami, a przejdą na chrześcijaństwo, bądź zostaną ateistami, co najbardziej martwi redaktorów pisma.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: gazeta.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również