We Francji panika. Ludzie obawiają się, że kolejnym celem terrorystów będą samoloty. Czy to zapowiedź następnej tragedii? Pracownicy paryskiego lotniska Charlesa de Gaulle’a znaleźli arabskie napisy na samolotach.

„Allah Akbar”, czyli po arabsku „Bóg jest wielki”. Takie napisy pojawiły się na samolotach na francuskim lotnisku Charlesa de Gaulle’a. Francuzi panikują i obawiają się, że jest to zapowiedź drastycznych ataków terrorystycznych przypominających te z 11 września 2001 roku. Klienci już odwołują swoje loty i zmieniają plany bojąc się ataku. Mało tego, część pilotów odmawia lotów bojąc się ataku.

Tygodnik „Le Canard Enchaine” podał, że nie wiadomo dokładnie co próbują zrobić terroryści, aczkolwiek w oznaczonych samolotach próbowano dokonać sabotażu przecinając dopływ danych z silników do pilotów i uniemożliwiając działanie trapów ratunkowych uruchamianych w razie awaryjnego lądowania.

Jeden z pracowników lotniska, który był podejrzany o udział w sabotażu już zdołał uciec do Jemenu. Policja będzie lustrować pozostały personel. Jednakże, łącznie zatrudnionych jest 86 000 osób i nie jest to łatwe zadanie. Tylko w zeszłym roku okazało się, że 57 osób zatrudnionych wtedy na lotnisku miało powiązania z dżihadystami.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

 

 

Zobacz również