Panika ekologów to kłamstwo. Znamy zaskakującą prawdę dotyczącą skandalu, który podzielił Polskę

Panika ekologów to kłamstwo. Znamy zaskakującą prawdę dotyczącą skandalu, który podzielił Polskę

W mediach prowadzona jest obecnie gorąca dyskusja na temat masowego wycinania drzew, które rzekomo ma prowadzić wręcz do ekologicznej katastrofy. Jak się okazuje, sytuacja w Polsce nie jest wcale tak zła, jak mogłoby się wydawać. Obszar kraju jest jednym z najbardziej zalesionych w Europie, a lasy zajmują aż 29,4 proc. całego terytorium.

Drzewa porastają obecnie w Polsce obszar 9,1 mln ha. Większość z nich, bo aż 7,6 mln ha, to lasy państwowe. Jak się okazuje, drzew nie tylko ubywa przez decyzje człowieka, ale też zdecydowanie przybywa. Od 1945 roku zalesienie wzrosło aż o ponad 8%, a do 2050 lasów ma być więcej jeszcze o 4%.

Bardzo widoczny i znaczący spadek ilości lasów zanotowany został w okresie od XVII do XIX wieku, kiedy to rozwijały się nowe techniki oparte na wykorzystywaniu węgla do pozyskiwania surowców, czy przetwarzania produktów. Od ponad 70 lat państwo pracuje jednak nad przywracaniem świetności polskich lasów i dbaniu o ich różnorodność pod względem gatunków drzew, ale i zamieszkujących je zwierząt, dla których dobra kondycja zalesienia jest podstawą bytu.

Jak widać, informacje straszące obywateli przed nadchodzącą katastrofą są nieco przesadzone. Polityka państwa jest bowiem, przynajmniej w teorii, nastawiona bardzo pozytywnie do dbania o sprawę lesistości terytorium Polski.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News