ONZ zdradziło, jak może wyglądać świat po pandemii. Wstrząsające wizja

ONZ zdradziło, jak może wyglądać świat po pandemii. Wstrząsające wizja Źródło: Pixabay.com StockSnap

Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się na całym świecie, a liczba zakażonych wciąż rośnie. ONZ przedstawiło wizje, jak będzie wyglądało życie po epidemii. Przewidywania są przerażające.

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 paraliżuje cały świat, niemal każde państwo walczy z dynamicznie rozprzestrzeniającym się zagrożeniem. ONZ przekazało niezwykle niepokojące informacje. Specjaliści prognozują, jak będzie wyglądał świat po pandemii. Może być gorzej, niż sądzimy.

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo

ONZ opublikował niepokojący raport z którego wynika, że na świecie po raz pierwszy od 30 lat wzrosła liczb ludzi żyjących w ubóstwie. Sytuacja ta spowodowana jest rozwijającą się pandemią koronawirusa, która jest ogromnym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia i życia ludzkiego, ale również dla światowej gospodarki.

- Kryzys gospodarczy może być jeszcze poważniejszy niż kryzys zdrowotny - powiedział Christopher Hoy z Australian National University.

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 ma ogromny wpływ na światową gospodarkę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dokument opracowany przez ONZ ma stanowić ostrzeżenie, skierowane głównie do Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz ministrów finansów G20. Według badań uczonych z Uniwersytetu Organizacji Narodów Zjednoczonych, King's College London i Australian National University szalejąca pandemia wirusa SARS-CoV-2 może być w przyszłości przyczyną znacznego zubożenia od 400–600 milionów ludzi na całym świecie.

- Nasz raport podkreśla znaczenie jak najszybszego i kompleksowego rozszerzenia systemów zabezpieczenia społecznego w krajach rozwijających się i - jeszcze bardziej - skupienia się na wpływie COVID-19 na kraje rozwijające się i na to, co społeczność międzynarodowa może zrobić, aby im pomóc - wyznał profesor Andy Sumner z King's College London.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapowiada się kolejny smutny dzień dla Polaków. MZ właśnie podało przygnębiające informacje
2. Znamy decyzję ws. terminu powrotu do szkół. Premier i minister ogłoszą nowe zalecenia

Jak poinformowało BBC po zakończeniu pandemii nawet połowa światowej populacji może żyć w biedzie. 40 procent z nich mają stanowić mieszkańcy Azji Wschodniej i Pacyfiku. Obecna sytuacja znacznie wpływa na plany ONZ, która do tej pory prowadziła działania, mające na celu wyeliminowanie skrajnego ubóstwa na świecie do 2030 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy długotrwałe oglądanie telewizji ma negatywny wpływ na wzrok? Eksperci tłumaczą
  2. Nie żyje legenda ligi hiszpańskiej i europejskich pucharów. Kolejna ofiara epidemii?
  3. Nie wytrzymała i ujawniła sekret królowej, o którym wiedzieli tylko najbliżsi. Wiele osób będzie oburzonych
  4. Ostrzegali przed koronawirusem, nikt ich nie słuchał. Teraz mówią o kolejnych zagrożeniach, których powinniśmy się bać
  5. Pierwsze święta bez Pawła Królikowskiego. Zostawił rodzinie niebywały prezent, "dar od losu"
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News