janusz palikot
fot. tvn24
Wiadomości Pikio - 20 Czerwca 2015

Palikot: Nie będę się golił dopóki Duda i Kukiz nie znikną z polityki

- Ta broda jest jest formą protestu przeciwko Andrzejowi Dudzie i Pawłowi Kukizowi. Tak długo jak oni będą odgrywali jakąkolwiek rolę w polskiej polityce, nie będę się golił - zapowiedział Janusz Palikot w programie Fakty po Faktach.

Lider Twojego Ruchu odpierał zarzuty o to, że jest to kolejny happening przypominając czasy Stanu Wojennego kiedy wszyscy najważniejsi ludzie z opozycji przestali się golić na znak protestu przeciwko władzy komunistycznej. Po deklaracji Palikota pod jego adresem posypała się lawina komentarzy na portalach społecznościowych gdzie komentujący żartowali, że skoro nie będzie się golił dopóki Duda i Kukiz nie znikną z polskiej polityki to powinien się przygotować na plecenie warkoczy z brody. Janusz Palikot przekonywał również w rozmowie w Faktach po Faktach, że Andrzej Duda i Paweł Kukiz to aktualnie najwięksi szkodnicy na polskiej scenie politycznej. Według lidera Twojego Ruchu postulat jednomandatowych okręgów wyborczych Pawła Kukiza, które rzekomo mają naprawić sytuację w polskiej polityce są ściemą. Palikot zasugerował, że Kukiz jest narzędziem układu "POPiS", który dzięki JOW-om chce umocnić swoją pozycję i jeszcze bardziej zabetonować polską scenę polityczną. Jako przykłady szkodliwości jednomandatowych okręgów wyborczych Janusz Palikot podał przykład Senatu, który po zmianie ordynacji wyborczej został zdominowany właśnie przez PO i PiS. Według Janusza Palikota zaskakująco wysoki wynik Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich to nie zasługa jego postulatu dotyczącego wprowadzenia JOW-ów a konsekwencja niechęci polskiego społeczeństwa do obecnego układu POPiS w polskim parlamencie.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News