Janusz Palikot w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News mówił o swoich poglądach na temat medycznej marihuany oraz komentował walkę rządu z dopalaczami. Co ciekawe, zadeklarował, że zrzeknie się mandatu posła na rzecz Andrzeja Dołeckiego, szefa Wolnych Konopii. Ma to być symboliczny ukłon w stronę środowiska domagającego się legalizacji marihuany.

Mam zamiar nawet, jestem w ostatniej fazie rozmów, doprowadzić do sytuacji, że na przełomie sierpnia i września złożę własny mandat poselski, tylko po to, by posłem na 2 miesiące symbolicznie został Andrzej Dołecki – człowiek, który jest liderem Wolnych Konopii, którego rodzice siedzą w tej chwili w więzieniu w Polsce za absurdalny zarzut przemycenia 1 litra oleju konopnego, który oni sprowadzali dla ludzi chorych na różnego rodzaju choroby – mówił polityk na antenie Polsat News

Część internautów żałuje, że zabraknie posła w ławach sejmowych. Większość wypowiedzi jest jednak negatywna. Przeważa opinia, że deklaracja polityka jest zagrywką pod publiczkę. „Tonący brzytwy się chwyta” – napisał jeden z internautów.

Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, aż 78% Polaków jest za legalizacją tzw. medycznej marihuany.

Palikot negatywnie ocenił dysproporcje w karaniu osób handlujących dopalaczami, a tymi, którzy sprowadzają leczniczą marihuanę. Stwierdził, że ci pierwsi szkodzą wielu ludziom i są łagodniej karani, niż ci drudzy, którzy chcą pomóc chorym.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również

Zobacz również