pałacprezydencki
Fot. Facebook
Mikołaj Pilecki - 22 Stycznia 2019

Mamy film z incydentu pod Pałacem Prezydenckim! Policjant pod kołami auta

Dziś wczesnym popołudniem służby ochraniające Pałac Prezydencki musiały poradzić sobie z bardzo niecodzienną sytuacją. 36-letni mężczyzna próbował wjechać samochodem na dziedziniec gmachu, a wcześniej potrącił funkcjonariusza policji. Mamy nagranie, na którym widać policjanta pod kołami auta.

Około godziny 13:00 Polska Agencja Prasowa poinformowała o incydencie w okolicy Pałacu Prezydenckiego. 36-letni kierowca Volkswagena jechał ulicą marsz. Focha pod prąd i nie zatrzymał się na polecenie policjantów, który zauważyli, że łamie prawo.

Jeden z funkcjonariuszy postanowił zajść mu drogę, by zmusić go do poddania się kontroli. Kierowca nie podporządkował się i postanowił za wszelką cenę uciec. Niestety, potrącił przy tym policjanta, a nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

W tamtym momencie zaczął się pościg za 36-latkiem, który pojechał ul. Focha w stronę Trębackiej, a następnie skręcił w Krakowskie Przedmieście. Na tej ulicy miał stracić panowanie nad pojazdem i wjechać w zabezpieczenia przed siedzibą Prezydenta RP. Tam zatrzymali go funkcjonariusze SOP. Całe zajście relacjonowaliśmy na Pikio.pl.

Pałac Prezydencki w szoku

Srebrny Volkswagen zdołał pokonać początkowe zabezpieczenia przed Pałacem i zatrzymał się dopiero na podnoszonej z poziomu bruku hydraulicznej przeszkodzie, kilkadziesiąt centymetrów przed bramą na dziedziniec. Na miejsce natychmiast przyjechało kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SOP i karetka.

Z tego, co przekazali mediom policjanci, wynika, że w momencie zatrzymania kierowca Volkswagena był w stanie, który uniemożliwiał "logiczne komunikowanie" się z nim. Dlatego natychmiast pojawiła się teza, wedle której był pod wpływem środków odurzających lub alkoholu i nie do końca świadomy próbował wjechać w Pałac Prezydencki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zatrzymany przed Pałacem Prezydenckim pojazd został sprawdzony przez wyszkolone do odszukiwania ładunków wybuchowych psy. Na miejscu medycy sprawdzili również stan zdrowia kierowcy.

Andrzej Duda nie był na miejscu podczas incydentu

Podczas gdy pod jego siedzibą trwała intensywna akcja służb, Andrzej Duda przebywał w szwajcarskim Davos, gdzie bierze udział na Światowym Forum Ekonomicznym. Prezydent RP wróci do Polski 24 stycznia.

Na międzynarodowej konferencji głowa państwa polskiego promuje polskie innowacje, a dziś rano chwalił polskich przedsiębiorców w kontekście "czwartek rewolucji przemysłowej", czyli, intensywnego rozwoju nowoczesnych technologii.

Andrzej Duda otworzył także pierwszy w historii polski pawilon Polish House podczas tej niezwykle ważnej konferencji. Prezydent spotkał się m.in. z niedawno wybranym prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro i szefem NATO.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Wiemy co Andrzej Duda myśli o TVP! Zbliża się koniec Jacka Kurskiego?
  2. Ile lat ma Jarosław Kaczyński? Wiek już wkrótce może zmusić go do odejścia z polityki
  3. Paweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żył
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
michnik_w_łodzi6 niewygodnych faktów, o których Adam Michnik woli dziś nie mówićCzytaj dalej

źródło: warszawawpigulce.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News