Pałac Kultury zostanie ZBURZONY! Jest dokładna data

Pałac Kultury zostanie ZBURZONY! Jest dokładna data

Głosy o zburzeniu stojącego w sercu Warszawy Pałacu Kultury i Nauki pojawiają się w debacie publicznej od wielu lat. Jeden z symboli zarówno stolicy, jak i komunizmu w Polsce, miałby zostać zburzony w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Jak się okazuje, pomysł rozebrania PKiN ma swoich orędowników w PiS.

Minister kultury Piotr Gliński w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF FM stwierdził, że nie ma nic przeciwko zburzeniu najwyższego budynku w Polsce.

Więcej "destruktorów" w PiS

Wicepremier podkreślił jednak, że zarządzanie terenem w Warszawie nie leży w jego kompetencjach. Dziennikarz był wyraźnie rozczarowany wymijającą odpowiedzią polityka i starał się wydobyć od niego konkretną deklarację, wspominając wypowiedź Radosława Sikorskiego, który opowiedział się za wyburzeniem PKiN, argumentując, że Pałac Kultury to "nieekologiczny budynek", który potrzebuje "kapitalnego remontu", a w jego miejsce można byłoby postawić np. park. Prof. Gliński oświadczył, że nie ma nic przeciwko rozbiórce PKiN, a w PiS jest wielu zwolenników takiego rozwiązania. - Nie no...(...), chyba paru naszych ministrów i kolegów. Ja nie mam nic przeciwko. Tylko musielibyśmy szybko tam zbudować coś sensownego, bo ta dziura w mieście stoi pusta. Jakoś włodarze Warszawy nie potrafią podjąć decyzji - oznajmił przyparty do muru wicepremier. Wydaje się, że solą w oku rządzących jest fakt, że pomysłodawcą budowy PKiN był Józef Stalin, a budowla jest "pomnikiem" władzy komunistycznej w Polsce.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News