Jak poinformowała agencja Reuter, w Pakistanie porwano pracowników polskiej firmy – Geofizyka Kraków. Sprawa jest monitorowana i badana przez polską ambasadę w Pakistanie. 

Informację o porwaniu pracowników polskiej firmy dostarczyli agencji Reuters zastrzegający swoją anonimowość wojskowi pakistańscy.

Jak wynika z ich relacji, do uprowadzenia pracowników Geofizyki Kraków doszło w ubiegłą sobotę w godzinach popołudniowych na drodze niedaleko miasta Drazinda. Zmierzający do domów pracownicy zostali zatrzymani przez pakistańskich bojowników i wyciągnięci z samochodu.

Rzeczniczka polskiego ministerstwa spraw zagranicznych poinformowała natomiast, że według informacji jakie posiada resort, wśród porwanych nie ma obywateli RP. Uprowadzeni zostali zatem najprawdopodobniej pakistańscy pracownicy polskiej firmy.

Warto przy tym wspomnieć, że w 2008 roku porwany, przetrzymywany przez kilka miesięcy a potem stracony przez pakistańskich talibów został inny pracownik Geofizyki Kraków – Polak, inżynier Piotr Stańczyk.

Firma nie komentuje na razie sprawy.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: reuters / polskie radio

Zobacz również