Ważna wskazówka dla wszystkich, którzy korzystają z paczkomatów. Pozwoli uchronić się przed oszustami

Ważna wskazówka dla wszystkich, którzy korzystają z paczkomatów. Pozwoli uchronić się przed oszustami Źródło: By MOs810 - praca własna / CC BY-SA 3.0

Paczkomat jest dziś wybierany przez miliony Polaków do odbierania i wysyłania różnych przesyłek. Jest to rozwiązanie nie tylko tanie, ale też szybkie i bezdotykowe. Klienci nie są też uzależnieni od kurierów innych firm i nie muszą stać w kilometrowych kolejkach na poczcie. Niestety, nawet w przypadku paczkomatu można się zawieść.

Paczkomat dla wielu osób uważany jest za rzetelne narzędzie obsługi paczek. Rzadko, bo rzadko, ale i tutaj mogą pojawić się niemiłe sytuacje.

Zanim odbierzemy przesyłkę, warto zadbać o jeden szczegół

Paczkomaty z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Firma rozszerza swoje usługi i udostępnia kolejne punkty odbioru paczek. Chociaż niektórym mogą przychodzić do głowy naprawdę niebagatelne pomysły, to paczkomaty sprawdzają się bardzo dobrze. Warto jednak za każdym razem, kiedy mamy do odebrania przesyłkę robić jedną ważną rzecz. Wskazówka pozwoli nam potem zaoszczędzić nerwów i nieprzyjemności.

Czasem bywa tak, że otwierana przez nas skrytka jest pusta - może być to działanie oszustów lub błąd w pracy kurierów. Niejednokrotnie niektórzy z nich wspominali, że przy umieszczaniu paczki otwierają się dwie skrytki naraz i łatwo o pomyłkę. Ktoś może zabrać naszą paczkę i odwrotnie, a nam pozostanie tylko płacz nad pustą przestrzenią, którą zobaczymy po otworzeniu. Wystarczy przy każdej paczkomatowej wizycie nagrywać moment z wpisaniem kodu i otwarcia skrytki. To mocny dowód na to, że (jeśli zajdzie taka sytuacja) rzeczywiście skrytka nie posiadała w środku naszego wyczekanego towaru.

Paczkomat pod okiem kamer

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z takim dowodem złożenie reklamacji będzie o wiele łatwiejsze. Możemy wtedy skontaktować się z infolinią i próbować wyjaśniać sytuację oraz wysłać mailem nasze nagranie. To niezbity dowód na udowodnienie swojej niewinności. Wiele osób chcąc uzyskać odszkodowanie często zgłaszało, że ich skrytki są puste mimo odebrania towaru. Teraz jest też o wiele prościej, ponieważ przy większości paczkomatów zaczęły być montowane kamery.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II. Zdjęcia mówią same za siebie
2. Mija rok od przyjścia na świat słynnych sześcioraczków. Niesamowite, jak teraz wyglądają

Mimo kamer przy punktach odbioru paczek, warto też zabezpieczyć się swoim nagraniem. Szybciej można się nim posłużyć i nie trzeba czekać na nagrania z kamer przed paczkomatami. Nagrywanie odbioru to też dobre zabezpieczenie przez innymi oszustami, którzy czasem obserwują obiekt, widzą uchyloną skrytkę otwartą przed chwilą i w mgnieniu oka podbiegają i zabierają towar, jeszcze zanim zdążymy wyciągnąć paczkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące Ukraińców chce przedostać się do Polski. Zadanie to jest jednak wyjątkowo trudne
  2. Kim jest żona Łukasza Piszczka? Piłkarz strzeże jej jak największego skarbu (FOTO)
  3. Zadali Szumowskiemu kluczowe pytanie, niestety, odpowiedź jest jednoznaczna. Przed nami aż kilkanaście miesięcy
  4. Jackowski był pewny swego, niestety, wszystko zaczyna się spełniać. Sytuacja jest bardzo poważna, głos w sprawie zabrała Komisja Europejska
  5. Kobieta od 9 miesięcy miała bóle głowy. Niebywałe, co podczas operacji lekarze wyjęli z jej mózgu
  6. Kiedyś obrastał płoty w ogrodach i ludzie za nim przepadali. Agrest dzisiaj jest niedoceniany, a szkoda bo ma niewyobrażalne właściwości

Źródło: Pomysłodawcy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News