Pacjent
Unsplash Mufid Majnun
Klaudia Bochenek - 11 Listopada 2020

Skandal, lekarka odesłała 56-latka do domu z błahego powodu. Niestety, potem na pomoc było za późno

56-letni pacjent jeszcze w poniedziałek rano szukał pomocy na SOR w Limanowej. Dokuczały mu duszności, miał ogólne problemy z oddychaniem. Trafił jednak na lekarkę, która od razu odesłała go do domu.

Pacjent nie otrzymał pomocy w szpitalu, ponieważ lekarka twardo postawiła na swoim. Oznajmiła 56-letniemu mężczyźnie, że nie przyjmie go na oddział, ponieważ nie ma wykonanego testu na koronawirusa.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Pacjent pojechał do domu, potem na pomoc było już za późno

56-latek nic nie wskórał, wrócił więc do domu. Jego stan jednak gwałtownie się pogorszył. Niestety na tyle, że kiedy przyjechała do niego karetka, na pomoc było już za późno. Ratownicy byli bezsilni i mogli tylko stwierdzić zgon. Sprawą natychmiast zajęła się prokuratura, NFZ i dyrekcja szpitala - zastanawiający jest jeden fakt.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Jako jeden z nielicznych szpitali w regionie mamy kilkanaście łóżek obserwacyjnych, przygotowanych specjalnie dla takich pacjentów, którzy mają objawy, ale nie wykonano jeszcze u nich testu w kierunku koronawirusa - powiedział Andrzej Gwiazdowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Limanowej w rozmowie z portalem limanowa.in.

Okazuje się, że jednak możliwe było przyjęcie pacjenta na oddział, gdzie otrzymałby pomoc, a jednocześnie mógłby czekać na wynik testu? Wiadomo, że 56-latek od tygodnia cierpiał na zapalenie płuc, a lekarz rodzinny skierował go jedynie do szpitala na diagnostykę. Nie wiadomo jednak, czy otrzymał także zlecenie wykonania testu.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Radiozet przekazało zatrważającą wiadomość. Sprawdza się najgorszy scenariusz, Polki i Polacy wstrzymali oddech

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

- Sprawą zajmuje się prokuratura. Został już zabezpieczony monitoring. Pacjenta nie ma w systemie danych szpitalnych, nie odnotowano go w dokumentacji - dodaje Andrzej Gwiazdowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
  2. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  7. 11 listopada 1918 w prasie dominowało jedno słowo. Nie było mowy o "niepodległości"
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News