Ozdrowieńcy mogą skrywać w sobie odpowiedź jak walczyć z wirusem?
Unsplash Sharon McCutcheon
Agata Jaroszewska - 6 Maja 2020

Najnowsze wyniki badań ozdrowieńców zdumiewają. Naukowcy odkryli w ich ciałach ważną rzecz

Ozdrowieńcy to osoby, które po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w ponownym testach otrzymały wyniki ujemne.Według statystyk ozdrowieńcy obecni są we wszystkich krajach świata i w związku z tym pojawia się wiele propozycji, aby to właśnie w ich organizmach szukać, sposobów na jak najbardziej skuteczną walkę z koronawirusem. W ciałach osób, które pokonały chorobę odkryto ciekawe parametry.

Ozdrowieńcy występują także w Polsce. Według najnowszych danych udostępnionych przez serwis Korona.ws obecnie na terenie kraju przebywa 4655 osób, które pokonały SARS-CoV-2. Czy w ich ciałach kryje się odpowiedź na zadawane na całym świecie pytanie?

Stan klęski żywiołowejWłaśnie powstała uchwała wzywająca rząd do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowejCzytaj dalej

Ozdrowieńcy przejawiają wspólną cechę

Ozdrowieńcy stali się głównym tematem badań naukowców z Uniwersytetu Tsinghua. Wypowiedź znanego badacza pracującego nad projektem związanym z ozdrowieńcami cytuje portal Interia.

- Nasze wyniki sugerują, że zarówno limfocyty B, jak i limfocyty T uczestniczą w ochronie immunologicznej przed infekcją koronawirusa. Nasza praca daje podstawę do dalszych analiz i zrozumienia mechanizmu leżącego u podstaw rozwoju COVID-19, szczególnie w ciężkich przypadkach - tłumaczy Chen Dong zajmujący się sprawą. Wyniki badań chińskich naukowców upublicznione zostały na łamach czasopisma medycznego "Immunity" i dotyczą one w głównej mierze właśnie systemu immunologicznego ozdrowieńców.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pyszne ciasto wyczarujesz przy użyciu jedynie dwóch składnikówNajprostsze ciasto na świecie. Potrzeba tylko 2 składników, prawdziwe niebo w gębieCzytaj dalej

Wyniki pozwalają z optymizmem patrzyć w przyszłość

Jak się okazuje aż u 14 badanych potwierdzone zostało niesamowicie wysokie spektrum reakcji immunologicznej, a u 6 przebadanych osób utrzymywała się ona nawet do 3 tygodni po tym, jak zwalczyli COVID-19. Naukowcy zajmujący się przypadkami ozdrowieńców próbują zrozumieć dlaczego reakcje tak bardzo się od siebie różnią. Jako jedną z możliwych tez podają ilość wirusa, który wtargnął do organizmu pacjenta podczas zakażenia.

Dzisiaj grzeje:

1. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Już się zaczęło, wszyscy są zagrożeni

2. Na co naprawdę chorowała córka Kasi Kowalskiej? Gwiazda: ”Jak śmiałaś, córeczko”

Ciała ozdrowieńców nie przestają fascynować

Badacze z wojskowego ośrodka przyjrzeli się dwóm grupom pacjentów. Jedni byli świeżo wypisani ze szpitala, a drudzy opuścili go około dwóch tygodni wcześniej. Po zbadaniu poziom immunoglobulin M (IgM) oraz immunoglobulin G (IgG) stwierdzono, iż w związku z ich podwyższonymi wynikami uważać można, że pacjenci walczący z COVID-19 mogą stymulować swoją odpowiedź immunologiczną, a wyprodukowane przez nich przeciwciała pozostają w ich organizmach przez minimum dwa tygodnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny apel lekarza z Bergamo. Przedstawił, jak wygląda sytuacja w jego kraju
  2. Świat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecie
  3. Dopiero teraz Anna Dymna opisała ostatnie spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim. Ciężko opanować łzy
  4. Mężczyzna zapłacił na stacji benzynowej banknotem 200 zł i odjechał. Gdy kasjer zobaczył, co dostał, aż pobladł
  5. Nie mieści się w głowie, co ksiądz robił z chłopcem. Musiał trafić do szpitala, ból był przytłaczający
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News