Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podzielił się z internautami zaskakującą informacją. Aktywista rezygnuje z jednej ze swoich najważniejszych inicjatyw. Pol’and’Rock Festival nie będzie już taki sam.

Organizowany od 23 lat w Kostrzynie nad Odrą festiwal muzyczny Przystanek Woodstock nie tylko stracił swoje dawne imię (teraz nazywa się Pol’and’Rock Festival), ale i patrona. Jerzy Owsiak w Facebookowym wpisie poinformował, że rezygnuje z organizowania imprezy oraz że pragnie, by zajmowało się tym miasto.

Dawny Woodstock co roku przyciąga setki tysięcy miłośników muzyki i dobrej zabawy. Teraz między 2 a 4 sierpnia pole pod Kostrzynem nad Odrą odwiedziło między 500 tys. a 700 tys. ludzi.

Jerzy Owsiak rezygnuje z organizacji Woodstocku

– Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi, których nauczyliśmy bardzo wielu rzeczy i jestem przekonany, że bardzo wielu ludzi, którzy do tej pory współpracowali z nami przy organizacji Woodstock, a teraz Pol’and’Rock, będzie współpracowało razem z miastem przy organizacji kolejnego Festiwalu – czytamy.

We wpisie Jerzy Owsiak zaznaczył również, iż pragnie w końcu usiąść na festiwalowej trawie i bawić się wspólnie z innymi. Organizacja festiwalu jest zadaniem trudnym, a przypadku Pol’and’Rock Festivalu także niezwykle wyczerpującym.

Kiedy i gdzie odbędzie się następny Pol’and’Rock Festival?

Choć pieczy nad imprezą nie będzie sprawował już WOŚP, to z pewnością nie dojdzie do zmarnowania jego legendy i potencjału. Miasto, które przez lata godziło się na niego, przy pomocy Jerzego Owsiaka z pewnością doskonale poradzi sobie z jego organizacją.

Jak napisał zresztą legendarny aktywista, podjęte zostały już pierwsze kroki w tym kierunku.

– W tym roku wypracowaliśmy sobie świetny system wzajemnych działań z Miastem Kostrzyn nad Odrą. Uczestniczyliśmy w ciągu całego roku w wielu spotkaniach w Urzędzie Miasta, aby koordynować różne sprawy związane z Festiwalem. Miasto w tę współpracę weszło bardzo chętnie, po raz pierwszy zrobiliśmy nawet szkolenia w Szadowie Młyn dla pracowników Urzędu. I myślę, że Pol’and’Rock w przyszłym roku powinien być organizowany przez miasto – poinformował Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Zbierał złom, teraz robi wielką karierę w PiS
  2. Mąż Kaczyńskiej przerywa milczenie. Ujawnił ich największy sekret
  3. UWAGA! Polacy NIE mogą brać emerytur, jest źle

Dzieci Wałęsy: Na kogo wyrosły i co osiągnęły [ZDJĘCIA]

Legendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]

Czy chciałbyś wziąć udział w Pol’And’Rock Festival?

Loading ... Loading ...

źródło: Facebook