PiS segreguje dzieci? Owsiak ujawnia szokujące fakty

PiS segreguje dzieci? Owsiak ujawnia szokujące fakty Źródło: fot. facebook

Jurek Owsiak nie jest ulubieńcem polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz mediów reprezentujących linię partii rządzącej. Prezes zarządu fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny krytycznie wypowiedział się o zmianach wprowadzanych przez PiS. Tym razem ujawnił szokujące fakty o traktowaniu dzieci przez obóz rządzący.

Jurek Owsiak otwarcie skrytykował rozporządzenie wydane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczące niepełnosprawnych dzieci. Według rozporządzenia od września dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością korzystające z indywidualnego toku nauczania nie będę mogły uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

Jurek Owsiak krytycznie o pomyśle MEN

W nagraniu umieszczonym na Facebooku Jurek Owsiak nie szczędzi słów minister edukacji Annie Zalewskiej. Według niego Prawo i Sprawiedliwość segreguje dzieci. - Przez najnowszą ustawę MEN-u, czyli pani, która nie posiada żadnych kwalifikacji, żeby prowadzić tak ważny resort, nastąpił w polskich szkołach ogromny bałagan. Jesteśmy przeciwko temu rozporządzeniu - powiedział lider WOŚP. Do tej pory dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością mogły realizować indywidualny tok nauczania w szkołach. Od 1 września MEN nie przewiduje takiej możliwości. Założyciel fundacji WOŚP podkreśla, że jest to kolejny cios wymierzony przez partię rządzącą w kierunku osób niepełnosprawnych. - Przeżyły już swoją traumę w Sejmie, gdzie zostały potraktowane jak powietrze, bezczelnie, gdzie były odsunięte od wszystkich ważnych decyzji. W Polsce los dzieci niepełnosprawnych jest podły - komentuje Jurek Owsiak. - W XXI wieku dzieci są segregowane ze względu na ich stan zdrowia. To niedopuszczalne! Protestujmy przeciwko temu. Skandal? To mało powiedziane - mówi dalej na zamieszczonym filmie Owsiak.

Popierają Owsiaka i nawołują do zmian

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest odosobniony w swoich poglądach co do nowego rozporządzenia. Popiera go m.in. Monika Mamulska, znana matka niepełnosprawnego 19-letniego Tomka. - Obecne przepisy, choć w teorii dopuszczają taką możliwość w ramach Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego, w praktyce powodują, że uczeń ma do wyboru indywidualne nauczanie jedynie w domu, bądź brak zajęć indywidualnych - tak sytuację przedstawia Mamulska. Jest ona również autorką petycji skierowanej do Ministerstwa Edukacji Narodowej, a nawołującej do wycofania się z kontrowersyjnych zmian. - Nauka wśród rówieśników pozwoli naszym dzieciom lepiej zintegrować się ze społeczeństwem, dając szansę na samodzielność w ich dorosłym życiu - kwituje Mamulska.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Policjanci musieli aresztować swoich kolegów z pracy. To, co robili, jest obrzydliwe
  2. Słynny dziennikarz szczerze o Ziemcu: Zeszmacił swoje nazwisko i zawód
  3. Predator 2018 online. Predator 2018 online gdzie za darmo?
Następny artykuł