Gwiazda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otwarcie walczy z władzą. Jak się okazuję Jurek Owsiak nie popiera opozycji i wyjaśnia dlaczego.

Wszyscy znają Jurka Owsiaka i wiedzą co robi. Co roku organizuję wielki festiwal muzyczny „Woodstock”, ale to z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszyscy go kojarzą.

ZOBACZ TAKŻE: Co się dzieje?! Jutro WOŚP, a największe gwiazdy REZYGNUJĄ

Owsiak zazwyczaj otwarcie nie miesza się w politykę, wspiera walkę z władzą, ale tylko słowem i duchem, bo na protestach nie bywa. Wiemy dlaczego tak jest i dlaczego już nie chce popierać opozycji.

Owsiak nie popiera opozycji

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przyznaje, że media i opozycja zaniedbały proces powstawania społeczeństwa obywatelskiego po upadku komunizmu.

To jest moje odczucie, że gdzieś po drodze zgubiliśmy wiatr wolności. Tego media liberalne mogą się uczyć od prawicowych, które na krok nie odpuszczają swojej wizji – dodaje Owsiak.

W wywiadzie powiedział także, że współpraca z ministrami zdrowia nie układała się najlepiej.

ZOBACZ TAKŻE: Eksperyment Agady Dudy z włosami. Efekt PIORUNUJĄCY

Z dzisiejszą ekipą nie prowadzimy żadnego dialogu, już z przedpokoju jesteśmy zawracani do wyjścia. Za czasów PO ministrowie z nami rozmawiali, ale często były to tylko pozory – mówi.

Dodaje także, że nie bierze udziału w protestach opozycji, ponieważ jest założycielem organizacji, która ma łączyć ludzi i ma być wolna od polityki. Nie chce, by WOŚP było z protestami kojarzone.

Źródło: onet.pl

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP


8 spełnionych wizji Krzysztofa Jackowskiego [ZOBACZ!]

...

Zobacz również