Korea Północna nie od dziś straszy świat bronią nuklearną. Obecnie jednak, w związku z rosnącym napięciem w regionie, zagrożenie jej użycia znacznie wzrosło. Jak się jednak okazuje, Koreańczycy urządzili sobie chyba przerwę w próbach, spędzając czas na grze w siatkówkę na terenach wojskowych baz.

Agencja monitorująca 38 North podzieliła się ze światem zdjęciami z Hamkjong, gdzie prowadzone są testy broni jądrowej. Uchwycono na nich jednak dziwny szczegół. Po ostatniej nieudanej próbie rakietowej technicy mają chyba czas wolny, gdyż grają w siatkówkę na 3 boiskach na terenie bazy.

Według niektórych rozluźnienie w koreańskim wojsku oznacza przerwę w próbach nuklearnych. Inni jednak twierdzą, że jest to jedynie przykrywka. Świat ma uwierzyć, że groźby są przesadzone, a kraj wcale nie ma wielkiego potencjału bojowego. W rzeczywistości mogą oni przecież wciąż ciężko pracować nad coraz skuteczniejszą bronią.

Wielu internautów twierdzi z ironicznym uśmiechem, że przecież mogli otrzymać po prostu przerwę w pracy, czy urlopy. Wiedząc jednak o tym, w jaki sposób Kim Dzong Un prowadzi i kontroluje Koreańczyków, trudno jest uwierzyć w taki scenariusz.

...

Zobacz również

fot. 38 North (wp.pl)
fot. 38 North (wp.pl)

Zobacz również