Pani Jadwiga Szubartowicz jest najstarszą obecnie żyjącą Polką. Przeżyła obydwie wojny światowe i za kilka miesięcy pobije rekord wszech czasów stając się najdłużej żyjącą Polką w historii Polski. 

Obecnie żyjąca w Lublinie 111-letnia pani Jadwiga Szubartowicz jest obecnie najstarszą Polką. Urodziła się 16 października 1905 roku i przeżyła obydwie wojny światowe oraz wszystkich swoich bliskich krewnych. Jej ojciec zmarł w czasie wojen, a później brat w obozie koncentracyjnym. Reszta bliskich zmarła na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Jak sama przyznaje, nie ma pojęcia dlaczego tak długo żyje. Jej jedynym sposobem jaki kultywuje całe życie to dokształcanie i doskonalenie się „by nadążyć za czasem i jego nowościami”. Przekonuje również, że w zachowaniu dobrego zdrowia pomaga jej szukanie dobra w otaczającym ją świecie i ludziach.

Jak wyjawia, mimo zaawansowanego wieku nie narzeka za bardzo na zdrowie. Nie licząc „ślepoty i głuchoty”, która utrudnia jej codzienne funkcjonowanie nie cierpi na żadne poważniejsze schorzenia.

 Jestem zdrowa, boli mnie tylko ręka i słabo chodzę. Ale tak naprawdę największym moim problemem jest ślepota i głuchota – śmieje się w rozmowie z mediami pani Jadwiga.

Co ciekawe, pani Jadwiga za 10 miesięcy pobije rekord wszech czasów i będzie najdłużej żyjącą Polką w historii naszego kraju.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: gosc.pl

...

Zobacz również