Facebook rozwija się pod względem reakcji, jakie oferuje swoim użytkownikom. Po kwiatku przyszedł czas na symbol, który wzbudza kontrowersje.

Mark Zuckerberg postawił na tęczę. W związku z faktem, iż czerwiec został ogłoszony przez środowiska LGBT „miesiącem dumy”, założyciel Facebooka zadecydował o utworzeniu nowej reakcji dla użytkowników portalu – tęczowej flagi.

Duma nas łączy. Przed nami jeszcze długa droga do równości, ale zmierzamy w dobrym kierunku. Z oddaniem będę pracował, by Facebook stał się bezpiecznym miejscem dla środowiska LGBT i wszystkich ludzi na świecie – napisał Zuckerberg, ogłaszając wprowadzenie nowej reakcji.

Flaga ma wyrażać wspomnianą przez Zuckerberga dumę. Nie każdemu jednak tęcza kojarzy się z tym uczuciem. Post, w którym założyciel Facebooka chwali się nową reakcją, został pojalkowany setki tysięcy razy, ale wśród opinii na jego temat znalazły się również te negatywne.

Bóg mówi NIE dla homoseksualizmu. Kochanie każdego nie jest równie promowaniu chorych poglądów. Równie dobrze możecie promować złodziei lub inne grzechy – napisał jeden z oburzonych internautów.

Aby skorzystać z nowej reakcji wystarczy kilka kliknięć. Tęcza pojawi się na pasku obok „lubię to!” i „super” jeżeli polubimy stronę LGBTQ@Facebook.

Nie wiadomo, dlaczego nowa reakcja nie pojawia się automatycznie u wszystkich użytkowników serwisu. Możliwe, że jest to celowy zabieg poprzez który zarząd Facebooka chciał uchronić się przed krytyką. Niektórzy użytkownicy mogliby odebrać „automatyczną” tęczę, jako formę narzucania danego światopoglądu.

Zobacz również