Oszaleli? Źle zważysz owoce, idziesz na 8 lat do więzienia

Oszaleli? Źle zważysz owoce, idziesz na 8 lat do więzienia Źródło: fot. wikimedia.org/freegreatictures.com

Każdy dzień przynosi nowe, niewiarygodne wydarzenia. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że jeśli źle zważysz owoce, możesz pójść do więzienia na długie lata. Oni chyba oszaleli!

Nieuczciwość nie popłaca, a przekonał się o tym mężczyzna, który bezczelnie chciał nadużyć możliwości, danych mu przez samoobsługowy sklep. Klient chciał go okraść z owoców, dorzucając kilka dodatkowych do już zważonej i oklejonej ceną torby. Złodziej nie zdążył nawet wyjść ze sklepu, teraz będzie miał kłopoty. ZOBACZ TAKŻE: Oto najtańszy sklep w Polsce. Sprzedają za ułamek tego, co Biedronka Próba wyniesienia owoców wyszła na jaw przy kasie. Ochrona zauważyła, która była nieubłagana i wezwała policjantów. Funkcjonariusze przetransportowali go na komisariat Policji, tam poddano go standardowym procedurom.

Źle zważysz owoce, idziesz do więzienia

Do nietypowego zajścia doszło w Zabrzu w województwie śląskim. Dokładając owoce winny próbie kradzieży, próbował oszukać przedsiębiorstwo na 18 złotych. Wedle informacji podanych przez dziennikzachodni.pl  grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności. ZOBACZ TAKŻE: IKEA zszokowana po otwarciu sklepu. Nie uwierzycie, co zrobili Polacy (foto) Tak duży wyrok za jednak mało szkodliwy czyn, wydaje się co najmniej okrutny. Śmiało można, powiedzieć, że prawodawcy oszaleli. Przypadek z południa Polski przypomina nam o podobnym, w którym chodziło o garmażerkę.

Pierogi warte ryzyka

W Łasku w województwie łódzkim pewna kobieta została zatrzymana przez ochronę sklepu, która zauważyła, że pewna kobieta próbuje wynieść więcej pierogów, niż wskazuje na to cena. Choć klientka pomyliła się o niewiele ponad złotówkę, zatrzymali ją policjanci. - Z zebranego materiału dowodowego wynika, że w omawianym przypadku nie ma mowy o pomyłce podczas ważenia towaru - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łasku. ZOBACZ TAKŻE: Synowa Wałęsy zatrzymana przez policję. Co zrobiła? Pomimo tego, że kobieta od razu zapłaciła brakującą kwotę, zabrano ją na komisariat i to w kajdankach, gdzie przeprowadzono długotrwałe przesłuchanie.  Miało ono trwać aż cztery godziny, podczas których zatrzymana nie miała szans skontaktować się z bliskimi. źródło: dziennikzachodni.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News