Ostrzeżenie! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił jedną z największych tajemnic Kościoła

Ostrzeżenie! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił jedną z największych tajemnic Kościoła Źródło: fot. wikimedia.org

Choć 2018 rok może wydawać się po prostu następnym zwykłym zbiorem 12 miesięcy, wiele wskazuje na to, że czeka nas w nim niemało „atrakcji”. Wiążą się one z objawieniami, które miały miejsce w portugalskiej Fatimie w 1917 roku. Budzą one wielkie kontrowersje w kręgach kościelnych i wśród wiernych. Zawierają one trzy tajemnice, z których trzecią ujawnił w 2000 roku papież Jan Paweł II.

Dwie z trzech tajemnic ujawnione zostały dopiero 24 lata po objawieniach w Fatimie. Pierwsza dotyczyła wizji piekła, druga – nabożeństwa do niepokalanego serca Maryi, które ma zbawić świat. Trzecia, która była najstraszniejsza spośród wszystkich, została przekazana na piśmie prosto do Watykanu, gdzie trafiła do archiwów Kościoła katolickiego. Papież za zgodą Łucji w 2000 roku wyjawił, czego ta dotyczyła. ZOBACZ TAKŻE: Kościół podał nową LISTĘ GRZECHÓW. Polacy nie mogą w to uwierzyć Według zapisków, dzieci z Fatimy ujrzeć miały coś na kształt końca Kościoła katolickiego. Widziały bowiem, jak papież razem z niższymi duchownymi katolickimi umiera zadźgany bagnetami i rozstrzelany w drodze na nieznaną górę, gdzie stał drewniany krzyż. Kiedy 17 lat temu papież Jan Paweł II ujawnił treść trzeciej tajemnicy, pojawiły się głosy, że nie powiedział wszystkiego, co wie. Kościół, wraz z wszystkimi jego duchownymi, zawsze mocno sprzeciwiał się tym głosom. W końcu więc zapomniano o trzeciej tajemnicy, wiążąc ją z nieudanym zamachem na Jana Pawła II z maja 1981 roku. ZOBACZ TAKŻE: Bunt w Watykanie wyszedł na jaw. Kardynałowie zmuszają papieża do abdykacji Warto jednak przypomnieć, że choć Watykan przyznał, że wyjawiono wszystko, podkreślił też, że „prorocka misja Fatimy się jeszcze nie skończyła”. Podobnie zresztą twierdziła Łucja, która stwierdziła, że prawda zawarta w tajemnicy cały czas się spełnia. O czym w takim razie mowa? Zadźganie papieża bagnetami miało być jedynie wycinkiem całości. To zapowiedź nie tylko ogromnej wojny, ale także tego, że świat zostanie targany kataklizmami, które zaleją ogromne połacie ziemi.

Przerażająca tajemnica, którą wyjawił Jan Paweł II

Przepowiednia mówi, że wojna ma zacząć się na Dalekim Wschodzie między Chinami a Rosją. Konflikt potrwa dwa lata, wygrają go Chiny, które całkowicie zdominują Azję. Tymczasem w Morze Karaibskie uderzy meteoryt, który zniszczy większość obu Ameryk i „unieruchomi je na długie lata”. W Europie dojdzie natomiast do kolejnego ogromnego konfliktu zbrojnego. Niemcy zaatakują Polskę, ale według przepowiedni Polska wygra i zdoła odeprzeć atak tylko dzięki jedności i zawierzeniu Matce Boskiej. Na terenie Niemiec dojdzie wtedy do trzęsień ziemi, które sprawią zapaść wielkich terytoriów nad Renem. ZOBACZ TAKŻE: Katolicy nie wierzą w to, co właśnie powiedział Franciszek. To przejdzie do historii Kościoła Z potężnej wojny, która ogarnie cały świat, wyjdzie cało tylko kilka krajów. W Europie rządy będzie miała sprawować Polska, która stanie się ostoją cywilizacji i wiary. To nasz kraj bowiem podda się opiece Matki Boskiej. Wielka wojna i kataklizmy będą czymś, co znawcy tematu nazywają „drugim potopem”, czyli oczyszczeniem globu z grzechu. ZOBACZ TAKŻE: Świat w żałobie. Benedykt XVI umiera źródło: vod.pl Następny artykuł