Problemy Nowoczesnej, założonej przez Ryszarda Petru trwają od wielu miesięcy. Partia, która na samym początku swojego istnienia, z impetem weszła do Sejmu, przeżywa prawdziwy impas. Jednym z jego głównych powodów były powtarzające się wpadki byłego przewodniczącego Nowoczesnej. Petru nie daje o sobie zapomnieć. Właśnie udzielił wypowiedzi, która może na dobre pogrzebać jego polityczne ambicje.

Ryszard Petru przyzwyczaił nas do swojego niezgrabnego posługiwania się językiem polskim. Jednak jego ostatnia wpadka była tak zdumiewająca, że nawet koneserzy jego lapsusów, nie mogą wyjść ze zdziwienia.

ZOBACZ TAKŻE: Kompromitacja roku Petru! Nie uwierzycie, jak przekręcił nazwisko sędziego Tulei

Feralna wypowiedź

Petru postanowił skomentować sprawę liberalizacji prawa aborcyjnego. Jest o nim ostatnio wyjątkowo głośno. Wczoraj Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy „Ratujmy Kobiety”. Co istotne, plany rekonstrukcji prawa aborcyjnego nie zostały bynajmniej pogrzebane przez konserwatywny PiS a opozycję. W tym również partię, w której zarządzie zasiada Ryszard Petru.

Dawny lider Nowoczesnej został poproszony o komentarz w sprawie. Pewny siebie Petru postanowił odpowiedzieć na pytania dziennikarzy i zaliczył spektakularną wpadkę. Nagranie z rozmowy podbija internet.

Wyobraźmy sobie młodą dziewczynę, która zachodzi w ciąże, z domu jest wyrzucana i co? I ona tą aborcję usunie w ten czy inny sposób tylko w podziemiu aborcyjnym – skomentował sprawę Petru.

ZOBACZ TAKŻE: Kompromitacja czy nieudane żarty? Petru wsypał redaktora TVN. „Tak jak się umawialiśmy…” (video)

Usuwanie aborcji

Internautom oczywiście nie umknęła zabawna wpadka Petru. Mają oni używanie z zacytowanego „usuwania aborcji”.

– Gdybym nie wiedziała, że to Ryszard, myślałabaym że to fejk – podsumowała wypowiedź jedna z internautek.

źródło: Twitter

 

...

Zobacz również