Brawo. WOŚP do 12.00 zebrał już astronomiczną kwotę

Brawo. WOŚP do 12.00 zebrał już astronomiczną kwotę Źródło: instagram/fundacjawosp/

Orkiestra Jurka Owsiaka po raz 28 wystartowała z wielkim finałem, którego kulminacyjny moment będzie miał miejsce dopiero za kilka godzin. Tymczasem wolontariuszom już udało się zebrać niesamowitą sumę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny gromadzi środki, które zostaną przeznaczone na ratowanie małych dzieci. Całe wydarzenie rodzi wiele pozytywnych emocji wśród Polaków, którzy chętnie wpłacają nawet niewielkie datki na rzecz potrzebujących. Choć zbiórka "uliczna" trwa od zaledwie kilku godzin, suma, którą dotychczas udało się zgromadzić odbiera mowę. 

Wielkie brawa. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała astronomiczną sumę do godziny 12:00

12 stycznia o godzinie 8:30 ruszył 28. finał WOŚP, którego centrum znajduje się na Placu Bankowym w Warszawie. Choć główny sztab z Jurkiem Owsiakiem na czele mieści się w stolicy naszego kraju, tysiące wolontariuszy przemierza ulice wszystkich polskich miast, by zebrać do puszek jak najwięcej datków, które w tym roku zostaną przekazane na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających specjalistycznych operacji. 

Na oficjalnej stronie WOŚP na bieżąco jest aktualizowana zebrana kwota, która już o godzinie 12:00 osiągnęła astronomiczny pułap. Choć naprawdę trudno w to uwierzyć, dotychczas Polakom udało zebrać się aż 17 097 714 zł, czyli o wiele więcej niż o tej samej porze przed rokiem. Do kulminacyjnego momentu, a tym samym końca zbiórki zostało jeszcze kilka godzin, zatem wiele wskazuje na to, że WOŚP uda się pobić swój własny rekord. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Finał inny niż wszystkie 

Warto wspomnieć, że kulminacyjnym momentem jest oczywiście "Światełko do Nieba" puszczane niezmiennie równo o 20:00. W tym roku Jurek Owsiak zadecydował, że wbrew tradycji "Światełko" wystartuje nie w Warszawie a w Gdańsku, gdzie już blisko rok temu w czasie 27 finału zginął Paweł Adamowicz

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

2. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie
żyje Patryk

Inicjator największej w Polsce akcji charytatywnej chce w ten sposób upamiętnić ówczesnego prezydenta Gdańska, który odszedł na oczach milionów widzów. Rodacy są poruszeni niespodziewaną decyzją Owsiaka, jednak uznają to za w pełni słuszny krok. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?
  3. Jest źle z Agnieszką Chylińską. Podjęła ostateczną decyzję, od lat sobie nie radzi
  4. Doda przestała ukrywać prawdę o dzieciach. Mocne wyznanie
  5. Więzienie, porzucona ciężarna kobieta i śmierć. Media przemilczały, co wydarzyło się po "Chłopakach do wzięcia"

Źródło: WOŚP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News