Orban zapłacił, żeby namówić Brytyjczyków do zostania w Unii Europejskiej

Orban zapłacił, żeby namówić Brytyjczyków do zostania w Unii Europejskiej

Viktor Orban znany jest ze swojego sceptycznego podejścia do Unii Europejskiej. Niektórych może więc dziwić ostatni wydatek, na jaki zdecydował się premier Węgier. Orban zapłacił bowiem za reklamy w brytyjskiej prasie, za pomocą których będzie promował ideę pozostania Wielkiej Brytanii w UE.

Nietypową informację potwierdził rzecznik rząud Viktora Orbana, Zoltan Kovacs. Jak tłumaczy, opinia o niechęci władz Węgier do Unii Europejskiej nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Mimo, że wielokrotnie byliśmy oskarżani o to, że jesteśmy przeciwni Unii Europejskiej, to będzie świadectwo, że Węgry są oddane idei UE - mówił.

Referendum ws. wystąpienia Wielkiej Brytanii jest ważne nie tylko dla Brytyjczyków. Jego wynik może wpłynąć nie tylko na to, jak dalej będzie wyglądała Unia Europejska, ale może również wpłynąć na europejską i światową gospodarkę. Analitycy podejrzewają, że jeśli w czwartek Brytyjczycy opowiedzą się za tzw. Brexitem, ceny złota mogą wzrosnąć nawet o 10%. To oczywiście tylko jeden z wielu niedających się przewidzieć skutków. Możliwe, że jeśli Wielka Brytania zdecyduje się na wyjście z europejskiej wspólnoty, do kraju będą musiały wrócić tysiące Polaków.

źródło: wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News