Opozycja w rozpaczy. PiS MIAŻDŻY politycznych rywali

Opozycja w rozpaczy. PiS MIAŻDŻY politycznych rywali

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie już od kilku miesięcy. Jak pokazuje sondaż wyborczy przeprowadzony przez pracownię Estymator dla portalu dorzeczy.pl, Polacy ufają partii Jarosława Kaczyńskiego coraz bardziej, a ugrupowania opozycji zostały daleko w tyle. Do sondaży należy jednak podchodzić z dystansem, zwłaszcza tak długo przed wyborami.

Według sondażu Estymatora do Sejmu poza PiS weszłoby jeszcze pięć partii, jednak żadna z nich nawet nie zbliżyła się do rządzącego ugrupowania. Wyniki badania sprawią, że opozycja będzie zdruzgotana.

Opozycja w odwrocie

Partia rządząca cieszy się poparciem 42,4 proc. respondentów. Daleko za PiS znalazła się Platforma Obywatelska, na którą dziś zagłosowałoby 22,2 proc. Polaków. Trzecie miejsce zajął ruch Kukiz'15 z 9,1-procentowym poparciem. Do Sejmu weszłyby także Nowoczesna (8,4 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (5,8 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (5,4 proc.). Poniżej progu wyborczego znalazły się natomiast Razem (3,2 proc) i Wolność (1,2 proc.). Pozostałe ugrupowania zgromadziły w sumie niespełna 2 proc. głosów. Jeśli takie wyniki padłyby w wyborach, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 248 miejsc w Sejmie. PO wprowadziłoby 114 posłów, a Kukiz'15 - 40. Nowoczesna obsadziłaby 28 miejsc, PSL 18, natomiast SLD 11. Kolejne wybory parlamentarne odbędą się w 2019 roku. Źródło: tvp.info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News