PiS się wygadał: Macierewicz idzie do dymisji. Działacze opozycyjni są w ekstazie! To wiadomość, której nikt się nie spodziewał.

Trwają spekulacje dotyczące zmian w polskim rządzie, które mają zostać ogłoszone jutro. Już we wtorek ma się odbyć głęboka rekonstrukcja rządu, jednak już teraz wiemy kto na pewno straci stanowiska. Są to z pewnością Anna Streżyńska oraz Witold Waszczykowski, którzy już dzisiaj zostali zdymisjonowani.

ZOBACZ TAKŻE: WRESZCIE JEST! Porażająca odpowiedź Macierewicza na słowa Dudy mocniejsza niż wszystko

Macierewicz idzie do dymisji

Jak ustaliły media, minister Antoni Macierewicz zostanie najpewniej zdymisjonowany, o czym już głośno mówi się wśród najważniejszych polityków obozu władzy oraz ich sojuszników. To właśnie za sprawą sojusznika polskiego rządu, na jaw wyszedł fakt o dymisji Macierewicza.

Jak się bowiem okazało, doradca prezydenta USA, który jest w bardzo bliskich relacjach z polskim premierem, wysłał zaproszenie do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Szef MON miał spotkać się z generałem McMasterem w Stanach Zjednoczonych 17 stycznia. Jednak jak donoszą waszyngtońskie media, to zaproszenie zostało odwołane. Okazuje się, że spotkanie odbędzie się w planowanym terminie, ale teraz zaproszenie jest bezimienne, nie pojawia się w nim nazwisko ministra obrony narodowej.

ZOBACZ TAKŻE – Córka Macierewicza przerywa milczenie! Szokujące wyznanie: Mój ojciec był…

Morawiecki chce wymienić Macierewicza

Dziennikarze spekulują, że tym działaniem właśnie ujawniono największą tajemnicę rekonstrukcji. Macierewicz nie poleci do Stanów Zjednoczonych, bo nie będzie sprawował już funkcji ministra obrony narodowej. Macierewiczowi nie pomaga z pewnością fakt, iż premier Mateusz Morawiecki – delikatnie mówiąc – nie sympatyzuje z obecnym szefem MON. Radio RMF FM donosi, że współpraca pomiędzy premierem, a Macierewiczem układa się tragicznie, obaj po prostu się nie lubią. Zdaniem rozmówców dziennikarzy radia los szefa MON, który toczy walkę o pozostanie na pełnionej przez siebie funkcji, jest już przesądzony.

ZOBACZ TAKŻE: REZYGNUJE! Największa klęska w życiu Macierewicza stała się faktem

Źródło: wprost.pl

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

...

Zobacz również