Poseł PiS Janusz Śniadek uważa, że dzieci w szkole powinny uczyć się, że Solidarność tworzyły miliony ludzi,”a nie jeden Wałęsa”.

– Uczniowie w szkołach powinni się uczyć, że Wałęsa był „Bolkiem”, a po 1989 roku zaczął wzywać do zwijania sztandaru „Solidarności”, bo sam chciał zostać jedynym sztandarem. – mówi Janusz Śniadek.

 – Wałęsa chciał wmówić światu, że sam obalił komunizm, a to taka prawda jak to, że „Czterej pancerni” wygrali II wojnę światową. – dodaje Śniadek.

Zdaniem posła PiS Wałęsa okazał się „bardzo nieuczciwym człowiekiem”, kłamiąc i tuszując dowody na swoją współpracę z SB.

Były szef „S” mówi, że jego relacje z Lechem Wałęsą były dobre do 2005 roku, gdy „Solidarność” wbrew naleganiom pierwszego przewodniczącego związku, poparła w wyborach Lecha Kaczyńskiego. Wtedy, jak twierdzi poseł PiS, stosunek Wałęsy do „S” „stał się wręcz wrogi”.

Pytany o argumenty Wałęsy – który przekonuje, iż nie współpracował ze służbami PRL oraz że ma wyniki badań grafologów wykluczające, by to jego podpisy były na dokumentach dotyczących TW Bolka – powiedział: „nie chcę się wdawać w rozważania, czy wierzę, że ktoś regularnie wygrywa w totolotka”.

Prawda o TW Bolku, jest negatywna w skutku dla Wałęsy, Solidarności i Polski, bo  deprecjonuje  Wałęsę i Solidarność – mówi Janusz Śniadek.

Na zlecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, pion śledczy IPN wszczął postępowanie karne w sprawie składania przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań.

Sprawa dotyczy złożenia przez Wałęsę niezgodnych z prawdą zeznań, mających służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym dotyczącym dokumentów z teczki personalnej i teczki pracy TW „Bolek” znalezionej w domu Czesława Kiszczaka.

Jak można się było spodziewać, pomysł polityka PiS wzbudził spore oburzenie wśród środowisk opozycyjnych.

...

Zobacz również