Zamieszanie wokół sejmowych prac nad prezydenckimi ustawami o sądownictwie nieprzerwanie wzbudzają w społeczeństwie skrajne emocje. Opozycja przechodzi do kontrataku, masowo wyjdzie na ulice, by zamanifestować swój sprzeciw wobec działań obozu władzy.

W środę rozpoczęto pierwsze czytanie prezydenckich projektów reformujących polskie sądownictwo – o KRS i Sądzie Najwyższym. Gorąca atmosfera i wystąpienia polityków w Sejmie wzbudzają w społeczeństwie skrajne emocje. Pod Sejmem trwały dzisiaj protesty opozycji, gdzie domagano się zaprzestania – jak przekonywali – niszczenia demokracji.

ZOBACZ TAKŻE – Tłum naciera na Sejm! Posłowie PiS sparaliżowani

Opozycja wychodzi na ulice

Według opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej, przygotowane przez prezydenta projekty ustaw nie tylko są tak samo złe jak te, które zawetował, ale jeszcze gorsze, niszczące polskie sądownictwo o wiele bardziej.

W obliczu nadchodzącej klęski w batalii o sądy, opozycja – ustami posłanki Nowoczesnej, Kamili Gasiuk-Pihowicz w Sejmie – wzywa do ostatniego szturmu, masowych protestów jakich wcześniej nie było. Posłanka wezwała wszystkich niezgadzających się z działaniem obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości do zamanifestowania swojego niezadowolenia i sprzeciwu już w najbliższy piątek, punktualnie o godzinie 19 pod Pałacem Prezydenckim. Można się zatem spodziewać, że początek nadchodzącego weekendu będzie bardzo gorący politycznie i siedziba polskiego prezydenta przeżyje prawdziwy szturm.

Ten dzień – jeśli wierzyć w zapowiedzi opozycji i ich zapał – z pewnością zapisze się w historii Polski, tak jak poprzednia okupacja Sejmu w grudniu ubiegłego roku.

ZOBACZ TAKŻE – Opozycja zamarła! Zapadła decyzja ws. immunitetu Gasiuk-Pihowicz

Wojna o sądy

Trwająca od miesięcy wojna o sądy pomiędzy opozycją a obozem władzy, wywołuje w społeczeństwie polskim skrajne emocje. Nastroje w pewnym momencie były tak burzliwe, że prezydent Andrzej Duda zdecydował się zawetować obydwie ustawy przedstawione przez Prawo i Sprawiedliwość. To był prawdziwy szok nie tylko dla zaskoczonej zwrotem akcji opozycji, ale przede wszystkim dla całego środowiska władzy, włącznie z wyborcami partii rządzącej, którzy dopatrzyli się w działaniu głowy państwa zdrady.

ZOBACZ TAKŻE – Oszalała! Posłanka oświadczyła, że jest… Matką Boską

Jak kiedyś nazywał się Solorz-Żak? Kto by na to wpadł! Znani Polacy, którzy zmienili nazwiska


9 największych kompromitacji rządu PiS

Zobacz również