Opozycja ogłosiła całkowity bojkot TVP! "Prowadzi do groźnych podziałów społecznych"

Opozycja ogłosiła całkowity bojkot TVP! "Prowadzi do groźnych podziałów społecznych"

TVP nawet w ostatnich dniach nie mogła odejść od narracji, którą przybrano wraz z pojawieniem się "dobrej zmiany". Poczynania publicznego nadawcy stały się już dla wielu osób zupełnie niedopuszczalne. Wyrazem tego jest całkowity bojkot Telewizji Polskiej, który dzisiaj ogłoszono.

Działalność TVP spotyka się z coraz większą krytyką społeczną. Nawet w takiej sytuacji Jacek Kurski nie zamierza jednak zmieniać niczego w działaniu podległej sobie telewizji. Dowód na to można było znaleźć w ostatnich wydaniach "Wiadomości", które dolewały sporo oliwy do ognia. Być może prezes już niedługo będzie musiał bardzo mocno przemyśleć politykę realizowaną na antenie TVP. Wszystko za sprawą pierwszego całkowitego bojkotu Telewizji Polskiej, który zaczął dzisiaj obowiązywać pośród wielkiej grupy polityków opozycji.

Całkowity bojkot TVP. Czegoś takiego jeszcze nie było

Nie tylko społeczeństwo, ale także coraz więcej polityków nie może patrzeć na to, co robi TVP. Dlatego też największa partia opozycyjna zdecydowała się na ostateczne rozwiązanie. Od dzisiaj zaczyna obowiązywać totalny bojkot, który ogłosiła właśnie Platforma Obywatelska. Działacze stawiają bardzo jasne wymagania przez zarządem Telewizji Polskiej. - Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej RP zwraca się do członków PO o całkowite powstrzymanie się od udziału w programach TVP zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym, do czasu odwołania obecnego zarządu TVP - czytamy na oficjalnym koncie twitterowym PO. Zarząd partii zdecydował się również na publikację specjalnej uchwały. Jej treść jest bardzo dobitna. - Pod rządami PiS telewizja publiczna stałą się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji - głosi pismo podpisane przez Grzegorza Schetynę. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Dlatego Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej RP zwraca się do członków PO o całkowite powstrzymanie się od udziału w programach telewizji publicznej zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym, do czasu odwołania obecnego zarządu TVP oraz ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną - czytamy w pozostałej części uchwały. Jest to pierwsze tak zdecydowane wystąpienie Platformy Obywatelskiej przeciwko publicznemu nadawcy. Nie wiadomo jeszcze, czy pozostałe partie opozycyjne zdecydują się na dołączenie do bojkotu. Głosu w sprawie nie zabrał również Jacek Kurski, który póki co milczy na temat akcji PO. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Ziobro już się nie kryje. Sędzia po dyscyplinarce dostanie awans 
  2. Agata Duda może się pożegnać z marzeniami. Własny mąż pogrzebał jej nadzieje 
  3. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News