Opłata za śmieci - pieniądze
Śmieciarka Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mońkach/Henryk Borawski/Wikipedia/(CC BY-SA 4.0)
Aneta Wasilewska - 22 Sierpnia 2020

Opłaty za śmieci znowu w górę. Portfele mocno ucierpią

Opłata za śmieci będą jeszcze wyższe. Niestety, okazuje się, że ostatnie podniesienie cen było niewystarczające. Teraz mieszkańcy jednego z polskich miast zapłacą o wiele więcej, niż oficjalnie zakładano. Zmiany, jakie wkrótce zajdą sprawią, że w całej Polsce nie będzie miasta, w którym koszty wywozu nieczystości będą wyższe.

Opłata za śmieci będzie jeszcze wyższa. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta jednego z miast w Polsce, nowe stawki będą opiewały na dużo większe kwoty niż dziś. Wiadomo już, w którym z miast będzie trzeba uiszczać największe opłaty za wywóz nieczystości, a przypomnijmy, że w porównaniu z ubiegłym rokiem koszty wzrosły o ponad połowę.

Służby potwierdziły czarny scenariusz. Niestety, nie żyjeSłużby potwierdziły czarny scenariusz. Niestety, nie żyjeCzytaj dalej

Opłata za wywóz śmieci będzie jeszcze wyższa

To prezydent Krakowa w swoim nowym zarządzeniu zmieścił informację o nowych stawkach za wywóz śmieci. Teraz w Krakowie trzeba będzie zapłacić 25,51 zł od osoby przy segregacji odpadów i 51,02 zł od osoby bez segregacji śmieci. Podwyżki sprawią, że Kraków stanie na czele listy miast, gdzie wywóz śmieci jest najdroższy.

- To plasuje Kraków wśród najdroższych miast w Polsce. Należałoby zacząć od dokładnej analizy systemu i obniżenia kosztów tam, gdzie jest to możliwe - zauważył na Twitterze radny Miasta Krakowa, Łukasz Gibała.

Zgodnie z nowymi stawkami 3-osobowa rodzina za wywóz śmieci zapłaci 76,53 zł. Dla porównania w Warszawie jest to 65 złotych, we Wrocławiu 54 zł, a w Gdańsku niecałe 40 zł. Wszystkie z tych kwot brane są pod uwagę w przypadku rodziny mieszkającej w 45-metrowym mieszkaniu w bloku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz proboszczKsiądz Artur został ogłoszony najprzystojniejszym duchownym w Polsce. Kościół go ukarałCzytaj dalej

Opłata za śmieci w Krakowie miała być znacznie tańsza

Jeszcze na początku bieżącego roku urzędnicy w Krakowie przedstawili projekt ustawy, w którym przy naliczaniu opłat za wywóz śmieci, nie była brana pod uwagę liczba mieszkańców domu czy mieszkania. W projekcie jedynym kryterium miał być podział na zabudowę i tak w przypadku domu jednorodzinnego byłoby to 59 zł, a w przypadku wielorodzinnych 49 zł. Nowy projekt jednak nie zawiera takich założeń.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś Polaków czeka ogromna zmiana. Nikt nie mógł się spodziewać

2. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

3. TVP przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyje

Zgodnie z założeniami projektu urzędników opłaty za wywóz śmieci w Krakowie byłby niższe. Niestety, w najnowszym projekcie wszystko zostało zmienione, a rodzaj zabudowa nie będzie brany pod uwagę. Cena będzie taka sama dla zabudowy jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziś Polaków czeka ogromna zmiana. W całym kraju zaskoczenie
  2. Daniel Martyniuk wpadł w furię. Padły bardzo mocne słowa o sytuacji w Polsce, przesadził?
  3. Lekarze myśleli, że na świat przyszło zdrowe dziecko. Gdy spojrzeli na pępowinę, w jednej chwili pobledli
  4. Gwiazdor disco polo nagle złapał za mikrofon na weselu. Gdy dołączyła do niego babcia, goście mieli łzy w oczach
  5. Ostra awantura na antenie Studio Polska w TVP. Poseł PiS zaczął grozić pozwem, jeśli posłanka nie przeprosi

Bronisław Komorowski - stan zdrowiaCo się dzieje z Komorowskim? Drastycznie schudł, chodził o lasceCzytaj dalej

Źródło: Money pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News